לעשות כסף מזבל

אפשר (וכדאי) לעשות כסף מכל דבר

מאת: רוני קלטר, איש מן השורה,

מחבר הספר "סיפורים מהאוניברסיטה של החיים"

 

כשהייתי ילד קטן, נהג אבי לספר לי על אחד מעשירי העולם שמכר קטרים ישנים.

כילד, הפליא אותי הסיפור מאוד, מפני שלא היה לי ברור איך אפשר לקחת משהו שאינו תקין ולעשות ממנו משהו שמייצר כסף. אבל עובדה: סיפור זה נחרט עמוק בראשי.

את לימודי באוניברסיטה סיימתי לפני שנים מספר, ומאז אני מתמחה בהתפלת מים. אני אחראי על גוף, הלוקח מים שאינם ראויים לשתייה והופך אותם למים איכותיים. אני נהנה מעבודתי ומתגאה בפעילותה של החברה.

עם הזמן, ולאחר שנישאתי ונולדו לי ילדים, הפכתי את כולם ל"משוגעים לדבר": חלק לא קטן מחפצי האמנות המצויים בביתנו נקנו על-ידי אשתי בשוק הפשפשים; בתי הגדולה התקינה בחצר ביתנו מתקן מיוחד ההופך חלק

מהזבל הביתי לזבל אורגני; ואילו בני הקטן מגדיל את אוסף הבולים שלו על-ידי הסרת חלק מהבולים ממעטפות, ורכישת חלק מהם בחנויות לבולים (בולים משומשים, אלא מה?).

בקיצור, אם לא הבנתם עד עכשיו, אנחנו "טיפוסים ממחזרים". אני מניח כי לחלקכם הדבר נראה מוזר, אבל אני פשוט איני מסוגל לראות דבר טוב "מתבזבז" או "הולך לאיבוד".

לאחר שאשתי פוטרה מעבודתה בחברת היי-טק קטנה שלא הצליחה, ישבנו וחשבנו לאן מועדות פניה.

באופן טבעי, שאלתי אותה אם תהיה מוכנה לעשות כסף (והרבה!) מ"עסקי המחזור", והיא השיבה כי תשמח להתפרנס בדרך זו.

בשל אהבתה לספרים ולאינטרנט החלטנו לפתוח אתר אינטרנט, אשר יעסוק במכירה וקנייה של ספרים מיד שנייה. "בצורה כזו", אמרתי לה בחיוך, "את ממחזרת שוב ושוב את אותם המוצרים, ועבור עבודת המחזור את מקבלת כסף".

כיום, לאחר שש שנים וקצת, מנהלת אשתי את אתר המכירות הגדול ביותר בישראל המוכר ספרים, תקליטים, קלטות רגילות וקלטות וידיאו ומכירות כלליות של חפצים משומשים.

 

ויש גם מסקנות

כמו שאמר מהנדס המים: "אני שונא לראות דבר טוב שהולך לאיבוד". אם אפשר למחזר, מדוע לא לעשות כן?

זכרו: שוק המוצרים הוא השוק הגדול ביותר בעולם: נדל"ן (בתים ונכסים מיד שנייה) ומכוניות (מיד שנייה).

זכרו: "אם יש מי שקונה – יש מי שמוכר". בעולם שבו יש צרכנים, המוכנים לשלם עבור ציוד או חפצים משומשים – כמו ספרים, דיסקים, בולים ועוד – נפלא להיות חלק ממי שממלא צורך כזה ומרוויח מכך כסף.

התמחו! אתם יכולים למכור מוצרים משומשים מכל הבא ליד; אבל אם תתמחו, אתם עשויים להגיע רחוק יותר.

 

קישורים רלבנטים באתר:

 

 

 

 

יכול לעניין..

טיפים לניהול עסק ביתי

 מאת: אבי קרעין וזאב הרשקוביץ*             כל מי שהקים עסק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *