השכלה אקדמית דרך האינטרנט: תארים מתקדמים בטרנספורמציה ארגונית

הרחבה לכתבת משאבים, 11 במרץ 2000

 

מכון אדיג'ס פתח תכנית לימודים באינטרנט, לתואר שני ושלישי בטרנספורמציה ארגונית. כל כיתת לימוד תמנה כעשרה תלמידים והמורים הם מומחי המכון הרב-לאומי שמרכזו בקליפורניה, וכן מורים ממכון אקדמי אמריקאי המתמחה בהוראה באינטרנט. מנהל אדיג'ס בישראל, יגב בן יצחק, מסר כי התכנית מיועדת למנהלי משאבי אנוש, מנכ"לים, יועצים ארגוניים ועוד, "בזמנו החופשי של הלומד, ומכל מקום בעולם".

כל קבוצת לימוד תהיה רב-לאומית והטרוגנית, גם מבחינת התפקידים והמקצועות של הנכללים בה. בתהליך לימוד אינטראקטיבי יועלו שאלות וסוגיות לדיון, כל משתתף יגיש 'עבודות' על נושאים שונים, המשתתפים אמורים להתייחס ולהביע דעותיהם והשגותיהם, והמורה יעריך את השתתפותו ועבודותיו של כל תלמיד. משך הלימודים – שנתיים לתואר שני, ושנה שלישית לכתיבת עבודת הדוקטורט.

טרנספורמציה ארגונית היא גישה המתמקדת בשיפורים בארגון על ידי שינויים הוליסטיים, מערכתיים ומעמיקים, שמטרתם לגרום לארגון קפיצת מדרגה משמעותית. תכנית הלימוד תתמקד בתהליך שינוי, השלכותיו, תוצאותיו, וכיצד לנהל את השינוי ברמה האישית והארגונית.

יילמדו קורסים שונים, כגון דינמיקה ספיראלית בהתפתחות מערכות, מודלים לקונפליקטים ארגוניים, מחזורי חיים של מערכות, בניית ידע ועוד. "תכנית הלימוד תחשוף את המשתתפים גם לידע המצטבר של מכון אדיג'ס, שלו נסיון של יותר מ- 30 שנה בהובלת תהליכי שינוי בארגונים בעשרות מדינות".

 

קישורים נוספים שנמצאו בידי מנהיגים ברשת:

אתר אדיג'ס

מתוך: http://www.adizes.com/

 

קישורים רלבנטים באתר:

 

 

 

 

 

 

 

 

יכול לעניין..

גישות הנחיית קבוצות לבכירים וייעוץ ארגוני

ללמוד מהטובים ביותר – הנחיית קבוצות בכירים, יעוץ ארגוני וליווי מנהלים בהנחיית דרור ורדי

הנחיית קבוצות לבכירים בגישת "הקונפליקט".  ללמוד ייעוץ ארגוני ברמה הפרקטית לחצ/י לפרטים על ההטבה המיוחדת לחברי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *