אתיקה ב'הד הנטינג'

הרחבה לכתבת משאבים, גיליון 205, 28 במרץ 2000

 

מעבידים פונים באחרונה למומחי אתיקה בעסקים כדי להתייעץ כיצד להתמודד עם תופעת ה"הד הנטינג" ההולכת ומתרחבת, לא רק בהיי טק אלא בתפקידים בכירים בתחומים מקצועיים נוספים, מספר פנחס רוזנשטיין, מ"המרכז לערכים בעסקים  ואחריות חברתית" שליד "מכון לב – בי"ס גבוה לטכנולוגיה, ירושלים". ב"מרכז לערכים בעסקים" לומדים את הנושא ומתכוונים לגבש תכנית הדרכה והשתלמות למנהלים, שרוצים לשפר את יכולת ההתמודדות וההתגוננות בפני ההד  הנטינג.

התופעה לגיטימית עד גבול מסוים, מציין רוזנשטיין, אך נעשית לשלילית אם היא מתבטאת ב"חדירה" מסיבית לארגון מתחרה, לנסיונות שכנוע ופיתוי חוזרים ונשנים של עובד, כדי שיעבור לארגון המעונין בו. "ישנן חברות השמה המקיימות נהלים מסודרים ומוגבלים של הד הנטינג, אך ישנן כאלה שגררו את התופעה לסגנון של ג'ונגל".

תופעת ההד הנטינג מתפתחת והולכת לא רק ההיי טק, אלא בתחומים נוספים, כמו ראיית חשבון ועריכת דין. רואי חשבון בכירים עוברים לשמש כמנהלי כספים בחברות היי טק, "ומגמה כזו התפתחה כבר בוול סטריט, שם עוברים אנשי בנקאות בכירים לחברות אינטרנט, שאצלן הם יכולים להרוויח לא שלושה מיליון דולר בשנה, אלא עשרים מיליון", מספר רוזנשטיין.

"עדיין אין לנו הרבה תשובות להתמודדות עם התפשטות התופעה, כי המוקד הוא פשוט כלכלי: תמיד יש מי שיציע יותר כסף, והמתחרים זה בזה מוכנים להציע היום סכומי עתק. תחום הפעילות שלנו הוא אתיקה וערכים בעסקים", אומר רוזנשטיין, "והפתרונות שאנחנו יכולים להציע הם מהתחום הערכי, המוסרי".

"ניתן ליצור אווירה יותר טובה, אם כל ארגון יבין כי יש לו חלק ביצירת התמונה הכוללת. כלומר, כמו שהוא מנסה 'לצוד', כך גם הוא יכול להיות 'ניצוד'. ארגון יכול להתנהג על פי הכלל המוסרי – הימנע מלעשות מעשה שהוא אולי לטובתך, אך בראייה אוניברסלית הוא שלילי ורע לכולם".

סוגיית מידת הנאמנות לארגון, המשפיעה על סיכויי התפתחות תופעת ההד הנטינג , צריכה להידון בצורה הדדית: מצד אחד חובת נאמנות העובד למקום העבודה שלו, אך מצד שני מחויבות המעביד לעובד. מידת הנאמנות של עובד היא ירודה אם מרגע כניסתו לתפקיד, הוא עסוק במחשבה ואולי בתכנון קידומו לארגון אחר, לעתים ארגון מתחרה, "בין היתר כדי להגדיל את הרזומה שלו". אך מצד שני קיימת היום גם מידה גבוהה של חוסר נאמנות של מעביד לעובדיו: חברות רוכשות זו את זו, מתמזגות, וגורל העובדים בעקבות מהלכים אלה, אינו ניצב בראש מעייניו של המעביד. "החברה האמריקאית שרכשה את החברה, יכולה לקחת את הטכנולוגיה, שבה בעיקר היתה בעצם מעונינת, ולהיפטר מהעובדים, מקצתם או רובם".

רוזנשטיין מבקש להדגיש כי אין לראות את תחום ההיי טק, בשל תופעת ההד הנטינג, כמגזר פחות אתי ופחות מוסרי מתחומי עיסוק אחרים. אמנם התופעה בעייתית במגזר זה, אך מצד שני אין בו תופעות לא אתיות אחרות, למשל "פרוטקציה" בקבלת בכירים לעבודה, הנפוצה יותר במגזרים אחרים.

 

קישורים רלבנטים באתר:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יכול לעניין..

ethosia-logo

כשעולם ה-Big Data פוגש את עולם הגיוס

  ידיעה לעיתונות 18.06.2014 כלים טכנולוגיים הסורקים את הרשת ומנתחים כמויות ענק של מידע הופכים ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *