על ניהול שכר אפקטיבי בעסק שלכם

 rtf1106122672_2868925745

 

מאת: חברת טמל *

 

מהו ניהול שכר? ובכן, ניהול שכר הוא תהליך שבו משתמשות חברות כדי לשלם לעובדים עבור עבודתם. תהליך זה כולל גם תשלומי מס הכנסה ותנאים סוציאליים שונים כמו ביטוח לאומי, קופת חולים, גמול השתלמות ועוד.

 

 

 חברות רבות משתמשות במערכת תוכנת שכר ממוחשבת כדי לנהל את שכר העובדים. בנוסף, החברות בדרך כלל מפתחות מערכת סטנדרטית שתבטיח שהעובדים מילאו את כל הטפסים הנדרשים כדי לעבוד בחברה. מידע זה מכיל פרטים אישיים שנוגעים לזהות העובד, מקום מגוריו, מצבו המשפחתי, תיעוד של הניסיון שלו ומסמכי מס. החברות חייבות לשמור על מסמכים אלה במערכת ניהול השכר שלהם כל עוד העובד מועסק בחברה, ובמשך מספר שנים לאחר שהעובד סיים את יחסי העבודה שלו עם החברה.

 

סימנים שאתם זקוקים לניהול שכר יעיל יותר

לכל אחת מהחברות יש סיבות משלה בגינן היא בוחרת להשתמש במערכת תוכנת שכר ממוחשבת, אבל יש כמה מאפיינים משותפים לרוב החברות שמגיעות למסקנה שעליהן לייעל את נושא ניהול השכר בחברתן.

 

–   תוספת של עובדים חדשים לחברה – גם כאשר יש לכם רק עובד אחד, אותו עובד תלוי בכם בכל מה שקשור לקבלת השכר שלו בקביעות ובמועד. אבל, כשהעסק מתרחב, ונוספים לו עובדים, לפעמים אתם מוצאים שאתם עסוקים עד מעל לראש בהגדלת העסק שלכם, ולא דואגים בזמן לתשלומי השכר. תוכנת שכר ממוחשבת מסייעת בניהול יעיל של היבט זה.

 

–   אתם מרגישים שהתעדכנות בנושא המסים הופכת למסוכנת, למורכבת יותר ודורשת זמן רב. כשהתחלתם את העסק שלכם, ציפיתם שתצטרכו להתמצא בחישוב, בתשלום שכר ומיסים. אבל כמו לרוב בעלי העסקים, בוודאי לא חשבתם שהעסקת עובדים נוספים תוביל לתוספת עבודה כל כך רבה. שימוש במערכת תוכנת שכר ממוחשבת מאפשרת לכם להתמקד לחלוטין בקידום העסק שלכם. כמו כן, ניהול שכר יעיל על ידי מומחה יאפשר לכם לחשב נכון את המיסים, להגיש את הטפסים הנדרשים בזמן ולעמוד בכל המשימות הרבות והמדויקות הנדרשות בתחום זה.

 

–   העובדים מעדיפים הפקדה ישירה של השכר. בימינו, רוב העובדים מצפים לתשלום באמצעות הפקדה ישירה. הסיבות לכך הן פשוטות: הם לא רוצים לבלות את זמנם הפנוי בבנק כדי להפקיד את המשכורת, כפי שהיה מקובל בעבר. בנוסף, הם רוצים שהכסף יהיה נגיש להם ביום תשלום השכר ולא ביום העסקים הבא. ניהול שכר נכון בעזרת אנשי מקצוע, יאפשר לכם לבצע זאת על הצד הטוב ביותר ולקורת רוחם של העובדים שלכם.

 

–   אתם מבלים יותר מדי זמן בחישובי השכר, המיסים והניכויים, ומחפשים דרכים חדשות כדי להרחיב את העסק והרווחים שלכם. ובכן, כאשר ההתעסקות בשכר לוקחת יותר מדי זמן ושעות עבודה, סימן שאתם צריכים לנהל אותה טוב יותר ולשקול שימוש באחת מאותן תוכנות שכר ממוחשבות שיבטיחו ניהול שכר יעיל יותר.

 

זיהיתם את אחד מהסעיפים הללו בעסק שלכם? הגיע הזמן לעצור ולחשוב האם ניהול השכר שלכם אפקטיבי.

 

* נכתב ע"י חברת טמל (  Tamal  ) המספקת קורס הכשרה לחשבי שכר וכן פתרונות תוכנה מתקדמים עבור ניהול שכר, נוכחות וחשבונאות עבור עסקים.

 

קישורים רלבנטים באתר:

יכול לעניין..

הילה פורת

התיישנות חופשה שנתית

  מאת: הילה פורת, עו"ד * סעיף 31 לחוק חופשה שנתית, התשי"א-1951 (להלן – החוק), …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *