שילוב אומנות לחימה בייעוץ אישי למנהלים

הרחבה לכתבת משאבים, גיליון 250, 14 במרץ 2001

לחץ לקבלת מידע נוסף

 

אחת הבעיות של מנהלים היא שלפעמים הם מרגישים בודדים וכל ההחלטות על כתפיהם. בדרך כלל המנהל לא יכול להתייעץ ברמה האישית עם מנהלים מתחתיו, בצורה נקיה ונטולת אינטרסים אישיים ופוליטיקה פנים-ארגונית. כתוצאה מצורך זה פיתח דב קהת, מנכ"ל "חלופה" לייעוץ אסטרטגי, מוניציפלי ויזמות, ייעוץ ברמה האישית למנהל, שמושם בו דגש על מרכיבים לא שגרתיים.

הייעוץ כולל מרכיבים הלקוחים מאומנות הלחימה ג'יאו-ג'יצו. בתהליך לומדים המנהלים תרגילים המקלים על: התמודדות עם לחץ ושחיקה, הגעה לשקט פנימי ולקצב נכון, הן בניהול והן בחיים בכלל. גישה זו מאפשרת לאדם 'לשבור' לעצמו את היום, השבוע והחודש, בכל מיני תרגילים שמשפרים את החוסן נפשי.

 

כיצד משליכים תובנה לקצב נכון באומנות הלחימה לעבודתו של מנהל?

אדם שעולה למזרון ומוציא תוך שתי דקות את האנרגיה שלו, לא מסוגל להמשיך להתמודד, וזה נכון גם בעולם העבודה והניהול. אם מנהל מתחיל ישיבה בלי ליצור קצב נכון, לעצמו ולדיון בכלל, הוא 'שורף' את עצמו ואת הישיבה והדיון, טוען קהת.

הייעוץ גם מכוון לעבודת צוות של מנהלי יחידות המטה בארגון. בתהליך מופעל הצוות סביב משימה או משימות מרכזיות בארגון. כך, במקום לאמן אותם באופן תיאורטי בחדר ישיבות, כל העבודה שנעשית על-ידי יחידות המטה לרוחב המערכת היא סביב משימה שהוגדרה. בדרך זו מתרגלים באופן מעשי את עבודת המטה מול המשימה. אין צורך בסימולציה, אלא עובדים בביצוע אמת, שבאמצעותו מתחילים להתפתח שיתופי פעולה טבעיים במערכת, ותקשורת פנימית טובה יותר, תוך ליוויי וקבלת טיפים ועצות מהיועץ.

 


מנהיגים ברשת
www.leadersnet.co.il
leaders@leadersnet.co.il
© כל הזכויות שמורות ל"מנהיגים ברשת"  מאי 2002. החומר מותר לשימוש אישי בלבד. אין לעשות בחומר שימוש מסחרי/עסקי ו/או להפיצו בכל דרך שהיא (להוציא באמצעות יצירת קישור למאמר ספציפי  ולעמוד הבית במקביל) מבלי לקבל רשות מפורשת בכתב מהנהלת האתר

  

 

 

 

יכול לעניין..

מנהלים רצפות ייצור – הגישה המערכתית בתהליכי הכשרת מנהלי דרג ביניים

לקבל את המיטב מבוגרי הכשרה לניהול – צרורעצות מעשיות  מאת: קובי רוזנברג*    ניהול ברצפת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *