שוק העבודה כשוק הון

הרחבה לכתבת משאבים, גיליון 217, 26 יוני 2000

 

בכלכלה החדשה שוק העבודה הוא נגרר של שוק ההון, ובמקביל נגזרת נאמנות העובד לארגונו: הוא נאמן למקום עבודתו כפי שהוא נאמן למניה שלו. "כלומר, היחסים בין העובד לארגון בכלכלה החדשה לא נגזרים מהשיקולים שאפיינו יחסי עובד מעביד בעבר, וכפי שלאיש אין נאמנות למניה מסוימת, והוא ימכור אותה ברגע מתאים ויקנה אחרת, כך אין לו נאמנות לארגון", אומר פנחס לנדאו, יועץ פיננסי-כלכלי.

בכלכלה החדשה – אם נגדיר את תחומיה כתחומים שבהם נדיר יותר המשאב וההון האנושי, שבהם היצע העובדים נמוך בהרבה מהביקוש, לרבות בהיי טק, העובד הוא השולט, ויכול במידה רבה להכתיב את תנאי העסקתו. דרישות העובד, מוגדרות בכלכלה זו במונחים של שוק ההון. הוא לא מתמקד בדרישותיו במונחים מהכלכלה הישנה, כמו משכורת, רכב וכו', אלא במונחי שוק ההון – מניות ואופציות.

משתנה מהות הקשר בין המעביד לעובד. העובד אינו מועסק, אלא הוא שותף, חלק מהבעלים. כבר לא מדברים במונחי עובד מעביד, אלא כשותפים, והמו"מ בין מעביד למועמד לעבודה הוא על אחוזי השותפות שיקבל המועמד. ככל שתפקידו יותר בכיר, הוא יהיה שותף יותר בכיר. יש בזה גם הכרה כי המשאב העיקרי בארגון היום הוא המשאב האנושי.

התחרות בשוק העבודה על קליטת עובדים ושימורם מושפעת במידה רבה מהנעשה בשוק ההון. מחפש העבודה, בטרם יחליט אם לקבל תפקיד, יברר אם החברה כבר הונפקה בבורסה או אם יש כוונות להנפיקה, מה מצב הבעלות הנוכחית או העתידית וכדומה. אם החברה לא הונפקה, הוא ירצה אופציות, יוודא מתי מתכוונים להנפיקה, ומה יהיה אז מעמדו. "ומי שעדיין לא הונפק, צריך להציע למועמד דברים יותר מעניינים, כיוון שיש אצלו כנראה בעיה של נזילות".

 

קישורים רלבנטים באתר:

 

 

 

 

 

 

 

 

יכול לעניין..

רוצה שהחברה שלך תגדל? פטר את המנהלים שלך!

    מאת: עפרי קדוש *     עובדים רבים מידי עובדים בשביל הבוס שלהם ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *