רוצה שהחברה שלך תגדל? פטר את המנהלים שלך!

 

 

מאת: עפרי קדוש *

 

 

עובדים רבים מידי עובדים בשביל הבוס שלהם ולא עבור החברה או הלקוחות. בימים אלו, עסקים מלאים בשכבות מרובות של הנהלה ועובדים, ולעיתים קרובות מוצאים את עצמם משחקים בפוליטיקה והתמקדות במשימות על מנת לגרום אושר לבוס שלהם.
בסופו של יום, החברה שוכחת במהרה את מטרותיה העסקיות  , וכולם מתמקדים במשימה בעלת מעט היגיון לגבי הדרך בה התנהגותם משלבת בתמונה הגדולה יותר.
באמצעות ביטול מודל זה, נוצרת חברת אנשים האוהבים להגיע לעבודה ובתוך התהליך גם להביא לרווחים. שביעות רצון הלקוחות עולה, ואיכות העבודה משתפרת. העובדים מאושרים יותר, הלקוחות מרוצים, העלויות מופחתות, והחברה טובה יותר באופן כללי.

 

צור תרבות צוותים
צור צוותים קטנים של שלושה עד חמישה עובדים, תוך הוצאת הבוסים מהמשוואה, ופירוק כל תארי ה"סמנכ"ל" או "הבכיר" בתוך הצוות. למרות שבאופן טבעי מנהיגים מעפילים על שאר חברי הצוות אין צורך להיות בעל מבנה דיווח. העובדים הבכירים עשויים להירתע בתחילה מרעיון זה, אך חשוב להזכירם כי השינויים בהרגלי תרבות העבודה יובילו לתפוקה ומוטיבציה מוגברות.
תן לצוות שלך לבחור תארים משלהם, ללא יישום היררכיה, ומדוד את ביצועיהם על מנת שיוכלו ללמוד ולהתפתח.

 

הגדרת מטרות
עובדים צריכים לעבוד ביחד, לא רק כמשימה פעלתנית. לאחר יצירת הצוותים, תן לכל צוות מטרה אחת אשר יכולה להימדד בקלות בפרקי זמן קצרים. זה עוזר לעובדים לראות בדיוק מה תוצאת עבודתם, והם מתמקדים במה ולא באיך.
בהתחשב במטרה, צוותים יכולים למדוד את ביצועיהם וללמוד מטעויות. בהקמת הפילוסופיה של מטרות צוות, מעריכים את מאמץ הבעלות והאחריות על המטרה. אם הם זקוקים לעזרה, יש להם שכבת תמיכה, אך אין היררכיה מעורבת.

 

הענק תמיכה, לא הסלמה
במקום עבודה היררכי, מתרחשת הסלמה כאשר מתעוררת בעיה. במקום צוות תומך, אתה מקבל עובדים בודדים אשר מעבירים את הבעיות לאנשים אחרים. על פי המודל המוצע, מנהלים ובוסים ממוקמים כצוות תומך, עובדים בצוותים, ועוזרים זה לזה בכל דבר.
על המנהלים לספק עזרה ותמיכה, ולא לומר לעובדים מה או איך לעשות. היפטרות מהיררכיית החברה אומרת שלקוח שבע רצון הוא זה שצריך להיות בעדיפות המנהלים והצוותים. על פי שיטה זו, אף אחד אינו "מעביר את האחריות" כאשר בעיה עולה. כולם מתמודדים עם הבעיות באופן קולקטיבי ואין יותר ניווט פוליטי של מחלקות ותפקידים.

 

 

קישורים רלבנטים באתר:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יכול לעניין..

LeonMahalalel

בניית מצוינות מתחילה כבר בשלב גיוס העובדים – הייתכן?

    כיצד להשתמש במידע שנצבר במסגרת הערכת עובדים וניהול ה- Talent, כבר בשלב גיוס …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *