ראשי » ניהול המשאב האנושי » יחסי עבודה » פרופ' יצחק הרפז נבחר ליו'ר האגודה הישראלית לחקר ליחסי עבודה

פרופ' יצחק הרפז נבחר ליו'ר האגודה הישראלית לחקר ליחסי עבודה

מאת: צפריר תקשורת

הודעה לעיתונות – 11.07.2004

פרופ' יצחק הרפז, מאוניברסיטת חיפה, נבחר ליו"ר האגודה הישראלית לחקר יחסי עבודה. הרפז מחליף בתפקיד זה את ד"ר עוזר כרמי, שסיים את תפקידו בתום קדנציה בת שנתיים. הרפז הוא חבר הנהלת האגודה מאז 1990. עם כניסתו לתפקיד הצהיר פרופ' הרפז, כי בכוונתו לפעול להרחבת שורות האגודה, ולשילוב דור צעיר של חוקרים ואנשי שטח בתוכה.

פרופ' יצחק הרפז הוא בעל תואר דוקטור מאוניברסיטת מינסוטה, ארה"ב. משמש כפרופסור מן המניין להתנהגות ארגונית וניהול משאבי אנוש בביה"ס למינהל עסקים ובחוג לסוציולוגיה באוניברסיטת חיפה. תחומי המחקר וההוראה בהם הוא מתמחה הם יחסי עבודה, התנהגות ארגונית ומשמעות העבודה. הרפז עומד בראש "המרכז ללימודי ארגונים וניהול המשאב האנושי" באוניבריסטת חיפה אותו יסד. כן משמש הרפז כמרצה אורח באוניברסיטאות בארה"ב ובישראל.

הרפז מילא שורה של תפקידים ציבוריים ובהם חבר בצוות החשיבה הלאומי ליחסי עבודה, חבר הפורום אקדמיה-תעשייה, חבר ועדות של המועצה להשכלה גבוהה וחבר הנהלת האגודה הישראלית לסוציולוגיה. כמו-כן, הוא ממלא שורה של תפקידים בכירים במינהל האקדמי של אוניברסיטת חיפה. פרופ' הרפז זכה למענקי מחקר רבים מקרנות יוקרתיות, כמו הקרן הדו-לאומית ארה"ב-ישראל, תוכנית המסגרת של האיחוד האירופי, האגודה הישראלית לקרנות מחקר והקרן הישראלית למדע. הרפז זכה בפרסים שונים ובהם פרס של "המכון הבינלאומי לניהול" בברלין. פרופ' הרפז הוא מחברם של 5 ספרים ולמעלה מ-60 מאמרים וניירות מחקר בתחומי יחסי עבודה והתנהגות ארגונית.

"האגודה הישראלית לחקר יחסי עבודה" היא גוף מקצועי הפועל לעורר את המודעות הציבורית לחשיבות מערכת יחסי העבודה במשק ולהטמעת שינויים בתחום זה. כן פועלת האגודה לקידום חשיבה יצירתית בתחומי התעסוקה, הביטחון הסוציאלי, יחסי עבודה, שוק העבודה ופנאי, תוך ליבון סוגיות אלה באמצעות ייזום סיעור מוחות רב-תחומי ורב-מגזרי. באגודה חברים נציגים של האקדמיה, ארגוני עובדים, מעסיקים, ממשלה ומשפט העבודה.

קישורים רלבנטים באתר:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יכול לעניין..

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

עבודה בחג פורים

   מאת:  עו"ד הילה פורת*         תקציר האם בחג פורים זכאי עובד ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *