עובדי בינת תקשורת התחרו בריאליטי 'המסדרון' ושיפצו את מבנה ההייטק הראשון של רמת החיל

 

     הודעה לעיתונות אוקטובר 09

 

פרויקט "המסדרון" היה יוזמה ייחודית של בינת תקשורת על פי מודל "הבלוק" ששודר בערוץ 10,

המשלב שיפוצים ותחרות ריאליטי, בשיתוף חברת הצבעים "נירלט"

 

תכנית הריאליטי "הבלוק", אשר שודרה בערוץ 10, היוותה השראה למיזם תחרותי, בו השתתפו 350 עובדי חברת בינת תקשורת מחשבים, מקבוצת רד בינת. אירוע הגמר, בו הוכרזו הזוכים, התקיים ב-13 באוקטובר באולם סמולארש באוניברסיטת תל אביב, בהנחייתו של הבדרן רמי ורד.

 

אלון בן צור, מנכ"ל בינת תקשורת מחשבים: "מדי שנה, לקראת אירוע העובדים המסורתי, אנחנו בוחרים נושא מרכזי עדכני אשר סביבו מופק האירוע. לאור הצורך שעלה השנה לשדרג את מראה מסדרונות הבניין שלנו ולנוכח רצוננו לשלב את העובדים בעשייה הקשורה למקום עבודתם, החלטנו לשלב עבודה עם הנאה ובחרנו להשיק את פרויקט "המסדרון" במודל "הבלוק". 

 

עובדי בינת תקשורת התוודעו לריאליטי הפרטי שלהם באחד מבקרי אוגוסט, כאשר הגיעו לעבודה וגילו קירות מרוססים בכתובות גרפיטי מוזרות ודליי צבע של נירלט מפוזרים בכל מקום. לאחר שהשמועות והניחושים הגיעו לשיאם, הופץ לכולם מייל המודיע על השקת פרויקט "המסדרון" ופתיחת ההרשמה לתחרות. בפרויקט "המסדרון" עוצבו מחדש המסדרונות בשש קומות המבנה, שהנו בניין ההייטק הראשון שהוקם ברמת החייל בשנת 1975 על ידי משפחת זיסאפל, הבעלים של קבוצת רד-בינת.

 

על פי תקנון הפרויקט, העובדים התבקשו לעמוד בסטנדרטים של עיצוב המעביר את המסרים וערכי הארגון, תחת הסיסמא: "נעשה את זה בעצמנו – כי זה שלנו". בין המסרים שהעובדים הצטרכו לתרגם לשפה עיצובית: שירותיות, הלקוח במרכז, טכנולוגיה ויצירה, התחדשות מתמדת, קהילה ישראלית, שותפות משפחתית.

"המסדרון" התנהל על פי לוח זמנים קפדני ומוגדר, כאשר כל צוות קיבל תקציב מוגבל לצורך העיצוב. המסדרונות נצבעו בצבעים וחומרים מבית נירלט השותפה לפרויקט אשר העניקה לצוותים ליווי מקצועי. ששת הצוותים, המיצגים אגפים שונים בחברה, הגישו תכניות לאישור השופטים ותוך כדי עשייה התמודדו עם משימות מפתיעות. מהלך הפרויקט  כמו ריאליטי אמיתי תועד בסרט וידיאו שהוקרן באירוע הגמר, אליו הוזמנו העובדים ובני משפחותיהם. הפרס שניתן לעובדי הקומה הזוכה היה אירוע כייף גיבושי וסדנת עיצוב מקצועית.

 

אלון בן צור, מנכ"ל בינת תקשורת מחשבים מצולם

 

יהודית אפרימי, סמנכ"ל משאבי אנוש, בינת תקשורת מחשבים: "המסדרון הוא פרויקט חשוב במונחים של רווחה והנעת עובדים. מעבר לצד החברתי הבידורי שבו, יש גם היבט של לקיחת אחריות על הסביבה. העובדים מעצבים את סביבת העבודה שלהם בעצמם, התהליך גם תורם להעברת המסרים הפנים ארגונים של החברה .. אנו גאים בכך שזכינו להיענות גורפת של העובדים להשתתף בפרויקט חשוב זה, עם הרבה אנרגיה חיובית וחדוות יצירה".

 

 

 

 

השיפוץ:

 

 

 

 

אחרי השיפוץ:

 

 

 

 

 

 

קישורים רלבנטים באתר:

יכול לעניין..

ראיון מתאר התנהגות

 מאת: ענת ארדיטי – פוגל הרחבה לכתבת משאבים, גיליון 131, 14 אוקטובר 1998   ראיון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *