ניהול גלובלי למנהלי חברות סטרט-אפ

הרחבה לכתבת משאבים, גיליון 225, 27 באוגוסט 2000

 

ניהול חברות סטרט אפ שונה מניהול של חברה מקומית מכיוון שיש צורך בניהול גלובלי, אומרת בלהה גורדון, מנהלת הדרכה במט"י (מרכז טיפוח יזמות) . לדעתה "מנהלים היום צריכים להיות מסוגלים לנהל חברות בדגם גלובלי, לדעת לנהל מו"מ בארה"ב וביפן. גם אם בעבר היו לנו מנהלים טובים, שידעו לנהל חברות מקומיות, היום עולה הצורך במנהלים שמסוגלים לתפקד היטב בשוק גלובלי, והעדר יכולת זו היא אחת הבעיות הגדולות בתחום העסקי כיום" .

 

"ישנם בארץ אנשי טכנולוגיה טובים, אנשי מחקר ופיתוח טובים, אנשים עם מוח יצירתי שמפתח דברים מדהימים, אבל כישורי הניהול שלהם לוקים בחסר. לעתים כל מה שמעניין את מפתח הרעיון זה הפיתוח הטכנולוגי, ולא יותר מזה. הוא לא מסוגל לנהל, וזה לא מעניין אותו. העדר יכולות הניהול הוא בניהול כללי, חוסר יכולת לנהל צוותים, או חוסר יכולת לגייס כסף ("וגם זה תחום ניהולי").

 

מט"י פיתחה מסלול הכשרה להקמה ולניהול של חברות סטרט אפ. מטרת ההכשרה לתת כלי ניהול בידי יזמים ישראליים, בעלי רעיון, שנמצאים בשלבים הראשונים של הקמת חברת סטרט אפ. המסלול כולל 15 מפגשים (75 שעות אקדמאיות), מפגש אחד בשבוע, ונלמדים בו כל היבטי הניהול בסטרט אפ, מהשלבים הראשונים של בדיקת היתכנות טכנולוגית ושיווקית, וכן דרכי איסוף מידע, מסלולי צמיחה, סוגיות משפטיות, היבטים פיננסיים, אופציות לעובדים, רישום פטנטים, קניין רוחני ועוד. ממעקב אחר הבוגרים, מציינת גורדון, מתברר כי יותר מ- 70 אחוזים מהם מעורבים במיזם (ממשיכים במיזם הראשון או שהלכו למיזם חדש), וחלקם אחרי גיוס לסיבוב שני, וזה שיעור הצלחה גבוה בתחום הסטרט אפ.

 

 

קישורים נוספים שנמצאו בידי מנהיגים ברשת:

 

GLOBALIZATION – KEY CONCEPTS By Fred W. Riggs

מתוך: http://www2.hawaii.edu

 

International Forum on Globalization

מתוך: http://www.ifg.org/

 

Cultural Sensitivity Makes Good Business Sense

מתוך: http://www.shrm.org/

 

 קישורים רלבנטים באתר:

מנהיגים ברשת

www.leadersnet.co.il

leaders@leadersnet.co.il

© כל הזכויות שמורות ל"מנהיגים ברשת" יולי 2002. החומר מותר לשימוש אישי בלבד. אין לעשות בחומר שימוש מסחרי/עסקי ו/או להפיצו בכל דרך שהיא (להוציא באמצעות יצירת קישור למאמר ספציפי  ולעמוד הבית במקביל) מבלי לקבל רשות מפורשת בכתב מהנהלת האתר

 

יכול לעניין..

המנהל כחונך – העצמה בעידן שינוי ומשבר

   פיתוח תפישת המנהל כחונך ומפתח         מאת: נורית רוזוליו – בן-המוזג …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *