ראשי » ניהול המשאב האנושי » יחסי עבודה » מחויבות עובדים בשוק היי טק

מחויבות עובדים בשוק היי טק

הרחבה לכתבת משאבים, גיליון 209, 2 מאי 2000

 

מערכת חברות הסטרט אפ יוצרת דור חדש של עובדים החיים בבועת ציפייה להצלחה מטאורית ורווחים כספיים אדירים, ושאינם לומדים לתפקד בארגון ה'נורמלי', אומרת ד"ר ריטה אלוני, יועצת ארגונית בכירה, ומרצה באוניברסיטת תל אביב.

המערכת הזו לא בונה אנשים שמתאימים לעבוד בארגון הרגיל, המוכר לנו, המתפתח באופן אבולוציוני, באופן איטי יחסית, ובשלבים הדרגתיים. היא מפתחת אצלם ציפיות לא ריאליות להצלחה, במושגים של הרבה מאד כסף, ובזמן קצר.

ישנן היום קבוצות גדולות של אנשי מחשבים, אומרת ד"ר אלוני, מהנדסים ותוכניתנים, בני 25 – 30, המגיעים לחברות סטרט אפ היישר מספסל הלימודים, עוברים לסטרט אפ אחר בחיפוש אחרי ההצלחה הגדולה, ואין להם מושג מהם חיי עבודה בארגון, של התקדמות משלב לשלב, הן מבחינה אישית, והן מבחינת הארגון.

"אלה אנשים צעירים, שלא מכירים סוג אחר של חיי עבודה, שלעתים קרובות חברת הסטרט אפ היא מקום העבודה הראשון שלהם או השני בלבד, ומלכתחילה הם מתרגלים לחיות בתוך ציפייה להצלחה יוצאת דופן, שתתבטא ברווח של עשרות מיליוני דולרים לחברה, בתקווה לקבל נתח מן העוגה הענקית".

הם לא לומדים לפתח מחויבות ונאמנות לארגון שבו הם עובדים, אלא רק אם הוא מבטיח להם הצלחה. הסוציאליזציה שלהם לעולם העבודה, לעולם הארגוני, להבנת משמעות יכולתה של המערכת הארגונית לתת לעובדים, כלל לא ריאלית". שרידות הארגון למשך שנים, אינה נתפסת בעולמם להצלחה. הם לא יודעים לתת כתף, לא לומדים לתת כתף בשעת משבר, בשעה של ירידה קלה".

"הם לא מכירים את כל המציאות של חיי העבודה, אלא חיים בעולם מדומה, כי הוא מתאים אך ורק לתופעת הסטרט אפ, ולא ליתר התופעות הארגוניות".

הם באים בדרישות גבוהות מאד מהארגון, מבחינת שכר ותנאים, כדי להיות חלק מההצלחה הצפויה להערכתם. תופעה שכיחה היא שעובדים אלה, אחרי תקופה קצרה מאד בחברת הסטרט אפ, אם הם נחשבים ל "בעלי ערך", מבקשים תוספת עצומה לשכרם, "ונעלמת והולכת כל המסורת של פיתוח נאמנות והזדהות עם מטרות הארגון, כי האדם עובד למען עצמו".

ד"ר אלוני מספרת על אירוע שבו עובד התקבל לתפקיד בכיר בשכר גבוה מאד, אך לאחר חצי שנה ביקש שיכפילו את שכרו, בגובה זהה למשכורת שהוצעה לו בחברה אחרת, בבניין שממול. "הוא לקח על עצמו תפקיד בכיר, הארגון בנה עליו שיוביל את החברה לשלב הבא, ופתאום הוא מעמיד את המערכת במצב בלתי אפשרי. המסר של עובד בכיר זה ליתר העובדים, הוא 'תדאג רק לעצמך, ורק בחישובים לטווח קצר. גם חברת הסטרט אפ, כארגון, מזועזעת ממקרים כאלה, ששכיחותם רבה".

 

"אני תוהה מה יקרה לארגוני הסטרט אפ. האם יישארו רק בחזקת רעיון, שאם הוא לא מתפרק ומתפוגג, מוכרים אותו למשקיע וקוטפים את הכסף, או שיצליחו להפוך לארגונים אמיתיים שיישארו אתנו עשרות שנים?"

 

קישורים נוספים שנמצאו בידי מנהיגים ברשת:

 

Career Adviser

מתוך: http://www.computerworld.com/

.Know what makes your star performers tick

מתוך: http://www.computerworld.com/

 

 

קישורים רלבנטים באתר:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יכול לעניין..

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

עבודה בחג פורים

   מאת:  עו"ד הילה פורת*         תקציר האם בחג פורים זכאי עובד ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *