לאמן את הפרפר – סיפור של COACHING: על ספרו של בני מרגליות

על ספרו של בני מרגליות*

 

תקציר מאת מיכל שאול , עורכת תוכן מנהיגים ברשת

 rtf9885434806_1586317299

ספרו של בני מרגליות עוסק בחוויית האימון על מגוון היבטיה.

באמצעות סיפורו של ניר, מאמן המתאר את האימון שעבר הוא עצמו ושהביא אותו לעסוק בתחום, מאפשר בני מרגליות לפגוש מקרוב את רזי האימון.

תהליך האימון של ניר מתואר, דרך מפגשיו עם המאמן שלו, מתחילת הדרך ועד סופה, כולל העליות והמורדות שלאורכו, כאשר מדי פרק או מספר פרקים ישנו סיכום המנתח את ההתרחשויות האחרונות ומסייע בהבנת התהליך:

"הנחת היסוד העיקרית באימון היא כי המתאמן עשיר במשאבים וביכולות. על פי הנחה זו, המתאמן מצויד בכל הנדרש, אין צורך לרפא אותו, 'לתקן' אותו, לייעץ לו או להעניק לו יכולות שאינן מנת חלקו.

תפקיד המאמן לסייע למתאמן להסיר את המחיצות בינו לבין המשאבים הרבים שבתוכו. המאמן מסייע לו להפוך אותם לזמניים עבורו, כך שיוכל להשתמש בהם בכמה שיותר מרחבי חיים".

"…משימתו של המאמן היא לסייע למתאמן להפוך את ה 'לא!' ל 'למה לא?' ובכך לאפשר לו לגלות ערוצים ונתיבים, שיאפשרו לו להמשיך להתקדם אל מחוז חפצו".

בסיום הספר מובא, מפורט ומודגם מודל האימון שהיווה עבור המאמן מעין "מפת התקדמות" או "מפה מנטאלית" שכיוונה את מהלך האימון של ניר.

המודל כולל את השלבים הבאים:

  • הגדת מטרה
  • גיבושה לידי חזון ממגנט ועוצמתי
  • גילוי וחקירת המקום בו נמצא המתאמן – נוכח החזון
  • איתור המשאבים שיוכלו לעמוד לרשות המתאמן וגיוסם למימוש החזון
  • קבלת החלטה על עשייה ותרגומה לתוכנית פעולה
  • יצירת מחויבות לעשייה
  • עשייה בפועל

 

*בני מרגליות – מומחה באימון לפריצת דרך אישית, ניהולית ועסקית ויועץ ארגוני בכיר. שימש במשך שנים רבות סוציולוג בחיל האויר. לפני עשור הביא את גישת האימון הניהולי אל היחידות בהן שירת. מאז הוא מתמחה באימון – במעגלים הולכים ומתרחבים. כיום הוא עוסק בעיקר בהכשת מאמנים ובעריכת סדנאות בתחום.

 

 

 

[Google]

מנהיגים ברשת

www.leadersnet.co.il

leaders@leadersnet.co.il

© כל הזכויות שמורות ל"מנהיגים ברשת" אוקטובר 2006. החומר מותר לשימוש אישי בלבד. אין לעשות בחומר שימוש מסחרי/עסקי ו/או להפיצו בכל דרך שהיא (להוציא באמצעות יצירת קישור למאמר ספציפי  ולעמוד הבית במקביל) מבלי לקבל רשות מפורשת בכתב מהנהלת האתר

יכול לעניין..

מה יעזור מחשב משוכלל אם אינו מחובר לחשמל?

    מאת: בני מרגליות *   שישי בצהרים, עוד מעט שבת. קניתי עיתונים והרהרתי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *