כנס השקת תחרות פרס לאיכות ומצוינות בגליל לשנת 2006

המיזם המשותף של פרס האיכות והמצוינות בגליל לשנת 2006 יצא לדרך. בכנס המקצועי רב המשתתפים שהתקיים במכללת הגליל המערבי (בתאריך 8.3.06) הוצגו כללי התחרות והדרכים להכנת המפעלים. בכנס השתתפו המפעלים, החונכים המקצועיים, נציגי ועדת ההיגוי והועדה הציבורית.

700 מפעלים ובתי עסק מצפון הארץ הוזמנו להגיש מועמדות לתחרות על פרס האיכות והמצוינות שעתידה להימשך כשנה שלמה. לפרויקט, ביוזמת האיגוד הישראלי לאיכות, חברו מספר גופים ומוסדות ובהם: משרד התמ"ת, חברת רפא"ל, הרשות לפיתוח הגליל, מכללת הגליל המערבי והתאחדות התעשיינים בצפון.

משרד התעשייה והמסחר כבר הודיע, כי יקצה 1600 שעות חונכות במסגרת תכנית "הניהול האיכותי", זאת כדי לסייע למפעלים ובתי עסק בגליל לשפר את איכות הניהול שלהם ולעמוד בקריטריונים של התחרות. הרשות לפיתוח הגליל תשלב בתחרות פרויקט חדשני ליצירת קשרים עסקיים בחו"ל עבור מפעלים מהגליל.

במהלך כנס ההשקה הוסבר תהליך התחרות לאיכות ומצוינות בגליל על ידי ד"ר דוד בנטולילה ממכללת הגליל המערבי. לדבריו, התחרות תתבסס על הקריטריונים ועל התקנון של תחרות הפרס הלאומי בתעשייה ע"ש יצחק רבין ז"ל. כמו כן מסר, כי יש כוונה לקרוא לתחרות  ע"ש ד"ר דני רוזוליו, ששימש בעבר יו"ר מכללת הגליל המערב, מזכיר חברת העובדים של ההסתדרות ומזכיר הקיבוץ המאוחד, אדם אשר קידם ותמך בעשייה העסקית בכלל ובגליל בפרט.

גיורא שלגי, מנכ"ל רפא"ל לשעבר, דיבר על חשיבות האיכות לרווחיות המפעל; יעל ורסנו ברזילי, סגנית מנהל מינהל המימון במשרד התמ"ת דיברה על חונכות לניהול איכותי; חנן מלין, סגן יו"ר האיגוד, ייצג את האיגוד הישראלי לאיכות. כמו כן הרצו בכנס: ד"ר אביגדור זוננשיין מחברת רפא"ל ומשה דוידוביץ', מנכ"ל הרשות לפיתוח הגליל.

חוה שר, הממונה על האיכות וחברת הנהלת רפא"ל ויו"ר האיגוד הישראלי לאיכות, אומרת, כי חברת רפא"ל והאיגוד הישראלי לאיכות יעמידו מנחים ושופטים לתחרות. ד"ר דוד בנטולילה, מיוזמי התחרות, מסר כי המכללה תיתן את חסותה האקדמית לתחרות ותחלק מלגות לקורסים ניהוליים לזוכים במקומות הראשונים. "תחרות זו, שהינה ראשונה מסוגה בגליל, תכניס דינאמיות ואיכות לעסקים ולמפעלים באזור ותקדמם אל עבר ניהול איכותי בכל הנוגע לתהליכי ייצוא מתקדמים", אמר ד"ר בנטולילה.

מנהיגים ברשת

www.leadersnet.co.il

leaders@leadersnet.co.il

© כל הזכויות שמורות ל"מנהיגים ברשת" מרץ 2006. החומר מותר לשימוש אישי בלבד. אין לעשות בחומר שימוש מסחרי/עסקי ו/או להפיצו בכל דרך שהיא (להוציא באמצעות יצירת קישור למאמר ספציפי  ולעמוד הבית במקביל) מבלי לקבל רשות מפורשת בכתב מהנהלת האתר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *