ראשי » ניהול המשאב האנושי » גיוס מיון והערכת עובדים » התמודדות עם תופעת ה'הד הנטינג'

התמודדות עם תופעת ה'הד הנטינג'

הרחבה לכתבת משאבים, גיליון 212, 23 מאי 2000

 

בעקבות תופעת ה'הד הנטינג' ('צייד ראשים') בתחום ההיי טק הגוברת והולכת, יתקיים כנס שכותרתו "נאמנות העובד במגזר ההיי טק", כצעד ראשוני להגברת המודעות לנזקי התופעה ומתוך מגמה לצמצמה. הכנס ייערך ביום ראשון (28 במאי) ביוזמת "המרכז לאתיקה בעסקים בבי"ס גבוה לטכנולוגיה – מכון לב, ירושלים".

חברות היי טק מתחרות היום ביניהן בהטבות שונות ומשונות שהן מעניקות, כדי לשכנע עובדים להישאר במקום העבודה ולא לעזוב לארגון אחר, כמו רפואת שיניים לכל המשפחה, נופש בחו"ל לבני משפחתו ואף להוריו של העובד, טיסה למקום אקזוטי בחו"ל ועוד.

"מתהווה מעגל קסמים של פיתויים, ברמת פינוק הגובלת בהשחתה מוסרית של העובד", אומר סמנכ"ל המרכז לאתיקה, יעקב ניצן. "מה שמושך היום עובד היי טק להחליף מקום עבודה, זה לעתים קרובות לא רעיון שיש בו תחושת שליחות כלשהי, אלא רק האינטרס החומרי. נכון, האתגר המקצועי עדיין חשוב בעיניו, ולעתים מהווה גורם מכריע, אך הפיתויים החומריים גורמים היום לאנשים לאבד את החשיבה העצמאית והערכית שלהם".

ארגונים סובלים היום מתופעת ההד הנטינג, אומר ניצן, ומחפשים פתרונות, "ומעבידים צריכים להבין ולהפנים כי כפי שהם מסתייעים בהד הנטינג, הם גם נפגעים מהתופעה".

"כנגד הריצה של עובדי היי טק אחרי חלומות על אופציות ועל עושר מדומה או לא מדומה, מבקש המרכז לטפח זיקה ערכית ומוסרית בקרב עובדים וביחסי הגומלין בין עובד למנהלו, כך שעובד, ברגע שמקבל הצעת 'הד הנטינג', לא יתפתה להתנתק מיד מהמסגרת הארגונית שבה הוא עובד, ויחשוב גם על היבטים נוספים, גם מבחינה מוסרית".

הכנס מיועד למנכ"לים, מנהלי משאבי אנוש וכוח אדם, ומנהלי חברות סטרט אפ. בין היתר ירצה מנכ"ל חברה העוסקת בהד הנטינג, על "עשרת הדיברות בציד ההון האנושי", ויציין את ה'קווים האדומים' והגבולות המוסריים בעבודתו.

המרכז מתכוון להגביר ולהרחיב את פעילותו בתחום זה, באמצעות הרצאות וסמינרים בארגונים עצמם, כדי להעלות את רמת נאמנות העובד למקום עבודתו, "ולפני שאנשים יחשבו רק על הדולרים שרצים להם מול העיניים, שתהיה להם תפיסת עולם שלפיה הם גם חלק מארגון, חלק ממשפחה עובדת, וזאת לאו דווקא דרך ההטבות החומריות שהם מקבלים".

 

קישורים רלבנטים באתר:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יכול לעניין..

ethosia-logo

כשעולם ה-Big Data פוגש את עולם הגיוס

  ידיעה לעיתונות 18.06.2014 כלים טכנולוגיים הסורקים את הרשת ומנתחים כמויות ענק של מידע הופכים ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *