המכללה האקדמית נתניה: תואר שני במנהל עסקים

rtf7475309073_3250025954

מאת: שי הופמן

rtf9496381461_2636231397

תכנית הלימודים לתואר שני במנהל עסקים (M.B.A) של בית הספר למינהל עסקים של המכללה האקדמית נתניה, היא אחת מתכניות הלימודים האיכותיות והמגוונות ביותר בעולם האקדמי בישראל.

התכנית מזכה את מסיימיה בתואר שני המוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה.

מטרת התוכנית, בראשותו של פרופ' יהושע ליברמן, היא להקנות השכלה מתקדמת במינהל עסקים במסגרת מספר התמחויות מוגדרות – מימון, שיווק, ניהול רב תחומי וניהול מערכות מידע וטכנולוגיה.

ההתמחות במימון נועדה להכשיר את הסטודנטים לתפקידי ניהול פיננסי בחברות מובילות ולעבודה בענפי המגזר הבנקאי והפיננסי בישראל. תכנית הלימודים מורכבת ממגוון גדול של נושאים, בין היתר – תורת ההשקעות, מימון הפירמה, ניהול הון חוזר, מימון וניתוח כדאיות פרויקטים, הערכת חברות ועוד. מטרתה של ההתמחות בשיווק היא להכשיר את הבוגרים לקראת תפקידים מגוונים בתחום השיווק בחברות מובילות בארץ ובעולם. התכנית מורכבת מנושאים המצויים בחזית המחקר והמעשה בענף השיווק המודרני, בין היתר – אסטרטגיה שיווקית, שיטות מחקר בשיווק, מערכות הפצה, שיווק מוצרים עתירי טכנולוגיה ועוד.

ההתמחות בניהול רב תחומי מעניקה לבוגרים ידע במגוון רחב של נושאים, המספקים ראיה רוחבית של תחום מינהל העסקים ומאפשרת גמישות ניכרת בבחירת תפקידים ניהוליים בחברות וארגונים. הלימודים כוללים לימודי חובה ובחירה בשיווק, מימון, ניהול מערכות מידע וטכנולוגיה וניהול ומערכות מידע.

אחת ההתמחויות המעניינות והמגוונות של התכנית היא ההתמחות בניהול מערכות מידע וטכנולוגיה. בשנים האחרונות, הפכו מערכות טכנולוגיות מתקדמות, ובמיוחד מערכות מידע, למרכיב מרכזי בכל ארגון עסקי בישראל ובעולם. משרדי ממשלה, בנקים, חברות ביטוח, אוניברסיטאות, מפעלי תעשיה – בכל הגופים הללו נדרש ידע נרחב בתחום מערכות המידע. התמחות זו מכסה את ההיבטים הטכניים של התחום ומכילה מגוון קורסים מרתקים בנושא מערכות מידע – יסודות מדעי המחשב ותכנות, ניהול טכנולוגיה, מסדי נתונים, ניהול פרויקטים ועוד. לצד הקורסים הטכניים, לומדים הסטודנטים גם קורסים בעלי אוריינטציה ניהולית – מדיניות מערכות מידע, ניתוח ותכנון מערכות מידע, כלכלת מערכות מידע ועוד.

ראש התכנית, פרופ' יהושע ליברמן, מציין כי התכנית דוגלת בשילוב בין התיאוריה לפרקטיקה. פרופ' ליברמן: "אנחנו מאמינים בשילוב של לימודים תיאורטיים ברמה הגבוהה ביותר, אך לא פחות חשוב – לימודים מעשיים עם התנסות בשטח. אחד הדגלים שלנו הוא פרויקט המצוינות המשלב בצורה אידיאלית תיאוריה ופרקטיקה. בפרויקט זה יוצאים צוותים של סטודנטים מצטיינים לשטח, ומצטרפים לכמה מן החברות הגדולות במשק. לסטודנטים הללו, ניתנת הזדמנות נדירה לעבודה בתוך ארגון עסקי חי, בהנחיה משותפת של איש אקדמיה מטעם המכללה, ואיש שטח מטעם הארגון. העבודה מתבצעת בצוותים, המתמודדים עם בעיות עסקיות בארגונים שונים, במטרה ללמוד אותן לעומקן, לחקור אותן ולבסוף – למצוא להן פתרון. הסטודנטים, שנבחרים להשתתף בפרויקט המצוינות, זוכים במילגת שכר לימוד סמסטריאלית".

תכנית ה- M.B.A  של המכללה האקדמית נתניה, קיבלה לאחרונה שני ציונים לשבח על ידי דו"ח רשמי של המל"ג. הראשון הוא על השיעור הגבוה ביותר מבין כל המכללות והאוניברסיטאות, של חברי סגל פנים המלמדים בתכנית. "כ- 80% מהקורסים בתכנית הלימודים", מספר פרופ' ליברמן, "מועברים על ידי אנשי סגל של המכללה, המלמדים כאן במשרה מלאה. רובם ככולם, חברי סגל איכותיים, בעלי מוניטין לאומיים ובינלאומיים". בנוסף, צוינה התכנית כמכללה הנותנת את השירותים הטכנולוגיים הטובים והמתקדמים ביותר לסטודנטים שלה.

אחד מהפרויקטים הייחודיים לתכנית הוא סיור לימודי בסין בו משתתפים סטודנטים מצטיינים. פרופ' ליברמן מספר: "השנה תצא בפעם השנייה משלחת של 33 סטודנטים שלנו לאוניברסיטת טונגג'י בשנגחאי שבסין, לסמסטר מרוכז של קורסים פרונטאליים וסיורים בשטח. הסטודנטים יבקרו מדי יום בארגונים שונים ומגוונים מתחומי ההיי טק, פיננסים, נותני שירותים ועוד, וילמדו על עולם העסקים הסיני, הן מבחינה עסקית והן מבחינה תרבותית. זהו פרויקט נוסף שלנו המשלב תיאוריה ופרקטיקה".

בתכנית ה – M.B.A  לומדים כ- 450 תלמידים. חלק מהם מגיע מחברות מובילות במשק כמו חברת חשמל לישראל, סלקום, כלל ביטוח ועוד.

ריכוז הלימודים ביומיים בשבוע בשעות הערב (ד' ו- ה') ובימי ו' בבוקר מאפשר שילוב של לימודים עם עבודה. התוכנית נמשכת 4 סמסטרים, אך יש אפשרות גם לסיים את התכנית בפחות משנה וחצי באמצעות השתתפות בסימסטרי הקיץ.

לתכנית מתקבלים בוגרי תואר ראשון במנהל עסקים או בתחומים אחרים בעלי ציון ממוצע של 83 לפחות בתואר הראשון. תלמידים שלא למדו מנהל עסקים בתואר הראשון ויעמדו בתנאי הקבלה, ילמדו קורסי השלמה רלוונטיים.

 

לפרטים נוספים ולתיאום פגישת ייעוץ: 09-8607777 שלוחה 1

קישורים רלבנטים באתר:

יכול לעניין..

אתוסיה: מחקר שוק במקצועות התוכנה, אוגוסט 2013: המהנדסים בראש סולם השכר, הרבה לפני כולם

ידיעה לעיתונות מנתונים עדכניים שאספה חטיבת המחקר של אתוסיה, מרוויחים המהנדסים בממוצע עד 40% יותר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *