ראשי » ניהול המשאב האנושי » גיוס מיון והערכת עובדים » הכתב כראי לתכונותיו של המנהל

הכתב כראי לתכונותיו של המנהל

5936673820

מאת: סמדר עמבר, גרפולוגית ובעלת מכון עמבר*

 

המושג מנהל מכיל בתוכו תכונות רבות ומגוונות, כך שאנשים שונים יכולים להגדירו באופנים שונים. כולנו מכירים את המנהל המשימתי, שכל מה שעומד מולו זו המטרה ולא חשוב מה קורה בדרך; מהם המכשולים ומי ניצב מולו. לא פעם נפגשנו במנהל המנותק ממה שקורה "למטה". לחלקנו יש מזל לעבוד עם מנהלים הקשובים לצרכינו ונלחמים על  זכויותינו. יש מנהלים, שאנו מעריכים והולכים אחריהם ברצון, ויש, שאנו מקווים להיתקל בהם כמה שפחות במהלך יום העבודה. כמובן שיש המון גווני אמצע ובמציאות הדברים אינם קיצוניים ובכל זאת, אפשר לדבר על סגנונות ניהול אותם ניתן לזהות ולסווג. מיון זה עוזר לנו להתאים את המנהל לארגון.

לשכור את המנהל המתאים ביותר לארגון:

האבחון הגרפולוגי מאפשר לנו להגדיר את סגנון הניהול של המועמדים לתפקידי הניהול ולשכור את שירותיו של המנהל המתאים ביותר לארגון. ו. רדין** דיבר על ארבעה סגנונות ניהול- המשלב, המתייחס, המקדיש, המתבדל. מיכל נפתלי הבעלים של מכון נפתלי יישמה את התיאוריה של רדין על הגרפולוגיה. במוקד השוני בין ארבעת סוגי המנהלים עומדת תפישתם לגבי המשאב האנושי ולגבי ביצוע המשימה. אגדיר בקצרה כל סוג מנהל:

  • המשלבמנהל המאזן בין התייחסותו למשאב האנושי וביצוע המשימה ומעניק חשיבות זהה לשני מימדים אלו. התנהגות המנהל המשלב תהיה חברתית והוא יהיה בעל כושר עבודה, יקדם את המטרה, יאציל סמכויות וייצור מוטיבציה בעובדיו.
  • המתייחסמעניק התייחסות רבה יותר למשאב האנושי ופחותה לביצוע המשימה. המנהל המתייחס שם דגש רב על התייחסות לעובדים ופחות דגש משימתי. הוא מנהל לבבי וחם כלפי עובדיו, לפעמים על חשבון התפוקה.
  • המתבדלמנהל הלוקה בהתייחסות למשאב האנושי ולביצוע המשימה. המנהל המתבדל נמנע מקשר עם עובדיו, חסר ביטחון ומסתתר מאחורי חוקים ונהלים.
  • המקדישמעניק התייחסות רבה יותר לביצוע המשימה ופחותה למשאב האנושי. מנהל זה שם דגש על המשימה. הוא תקיף, עסוק תמיד, שאפתן ובעל יכולת מנהיגות.

לכל אחד מסוגי המנהלים אנו מוצאים סימנים גרפולוגיים מובהקים. להלן כתב ידה של ענת ברבי מנכ"לית  "מליאה"- מרכז לתקשורת אפקטיבית, הנוטה לסגנון ניהול משלב:

הכתב של המנהל המשלב הינו גדול יחסית ככתב ידה של ענת. העריכה על הנייר טובה. ניכרים תנועה ומרץ בכתב עם לחץ יחסית חזק- סימנים המעידים על הדינאמיות המאפיינת את המנהל המשלב ועל הנוכחות והיכולת  להוביל תהליכים ואנשים. הכתב העגול מעיד על רכות. הקו החם, העבה, המלא- מעיד על חום אנושי. המרווחים סבירים ומעידים על קשר עם הזולת יחד עם נטייה לשמירת הגבולות.

לעומתה, דורון בטשי, מנכ"ל שביט הדרכה, הינו מנהל בעל נטייה לסגנון המקדיש ויש בו קצת מן המשלב.

בכתב ידו של דורון ישנו דגש חזק על המשימה. הכותב  בעל עוצמה. אזור הכתיבה התחתון מפותח מאוד, דבר המעיד על נחישות. אזור הכתיבה העליון מפותח מאוד, דבר המעיד על שאפתנות רבה. הכתב של דורון מקורי מאוד, דבר המעיד על חשיבה מקורית ועצמאות. בכתב יש סימנים של חום אנושי, אך גם של חוסר סבלנות.

עמית קין, בעלים ומנכ"ל של חברת אחזקה ושרותי מחשב, הוא מנהל הנוטה להיות מעט מתבדל, יחד עם שילוב של מנהל משלב ומקדיש.

השילוב של סגנונות הניהול נותן לנו מנהל מאוד שקול ומחושב ויחד עם זאת קשוב לצרכי הכפופים לו. התנהלותו העסקית זהירה אך מאופיינת בהתמדה. עמית רץ למרחקים ארוכים. גם אם אינו מחצין חמימות בהתנהגותו, יעמוד לצד הכפופים לו בזמן אמת. התנועה היותר מתונה של הכתב, האותיות היותר מדויקות והכתיבה בזוית ישרה, מעידים על בקרה ומתינות ואף מופנמות. יחד עם זאת, יש קערות וקוים עגולים בכתב, דבר המעיד על רגש. הכתב של עמית מדויק ומסודר והעקביות בסימנים מעידה על סבלנות ונאמנות לזולת.

סגנון ניהולו של דודו ברברמן, מנכ"ל מחסני אגוז, נמצא בין המשלב למתייחס. לדודו יש דגש חזק על יחסי אנוש, שיתוף פעולה עם הסביבה, תקשורת נעימה, יכולת גבוהה להתפשר וקשב לכפופים לו, אך חסרה מעט הנחישות. דודו בעל יכולות ניהול גבוהות אך לפעמים יימנע מללכת עד הסוף לעבר המטרה. בראש מעייניו עומדים שותפיו לתפקיד והכפופים לו.

 

לסיכום, האבחון הגרפולוגי נותן לנו תמונה מעמיקה של הנבחן ושלל תפקודיו ברמה הרגשית,

הקוגנטיבית והחברתית. יתרונו הבולט של האבחון הגרפולוגי הנו בעובדה כי לא ניתן להפעיל עליו מניפולציות, לא ניתן ללמוד כיצד לעבור אותו והוא אינו מצריך משאבים גדולים.

האבחון הגרפולוגי של המנהל הפוטנציאלי נעשה בהקשר לעולם העסקי בו פועל הארגון והתרבות הארגונית שלו, זאת למול אופיו של המנהל הנדון ותוך בירור ההתאמה בין הארגון ודרישותיו לסגנון הניהולי שמביא עמו המועמד. בסופו של יום, האבחון מעניק לנו תמונה על סגנון הניהול של המועמד לתפקיד ועל התייחסותו כמנהל למשימה ולעובדים.

 

* סמדר הינה גרפולוגית מוסמכת, חברה באגודה לגרפולוגיה מדעית בישראל. סמדר בעלת מכון עמבר לגרפולוגיה, המספק מגוון שירותים למגזר העסקי ולמגזר הפרטי בתחומים: אבחון ומיון עובדים; ארגון צוותי עבודה, ניוד עובדים; הכוונה מקצועית; התאמה זוגית; הרצאות וסדנאות. סמדר עוסקת בתחום הגרפולוגיה למעלה מעשור. בוגרת תואר ראשון במדעי החברה, אוניברסיטת בר אילן.

 

ביבליוגרפיה:

Reddin,W.J. Effective management by objectives; the 3-D methods of MBO  **

McGraw – Hill, New-York, NY(1971)

מיכל נפתלי –  יישום הגרפולוגיה לאיתור סגנונות ניהול לפי רדין.

 

קישורים רלבנטים באתר:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יכול לעניין..

ethosia-logo

כשעולם ה-Big Data פוגש את עולם הגיוס

  ידיעה לעיתונות 18.06.2014 כלים טכנולוגיים הסורקים את הרשת ומנתחים כמויות ענק של מידע הופכים ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *