הוצאת תהליך הייצור לאאוטסורסינג

הרחבה לכתבת משאבים, גיליון 139, 9 דצמבר 1998

בכתבה מתאר יוסי צ'רני, יועץ לניהול ומשאבי אנוש, דגם של ארגון מתאם, המתפתח והולך היום בישראל, המורכב מכמה עשרות מנהלים ואנשי מקצוע בכירים, המתאמים ומקיימים בקרה על פעילות הייצור המבוצעות במידה ניכרת מחוץ לארגון. לדבריו, מתפתחות חברות הממקדות פעילותן בתחומי מו"פ בהם יש לישראל יתרון תחרותי, כאשר את חטיבות הייצור הן מעבירות לאאוטסורסניג בחו"ל. הארגון המתאם אותו מתאר צ'רני עוסק באיתור קבלי משנה מתאימים בחו"ל ובמעקב אחריהם, זאת לנוכח התפתחות הגלובליזציה והחברות הבינ"ל המקיימות בישראל מרכזי מו"פ.

צ'רני מציין, כי התפתחות הארגון המתאם משפיעה על היווצרות עיסוקים חדשים. למשל, "מנהל פיתוח עסקים בינלאומי", שהוא גם איש טכנולוגיה מתקדם, וגם מנהל, לעיתים מנהל לשעבר של חברת היי-טק. איש זה מסתובב בעולם, מוכר רעיונות ומארגן שיתופי פעולה עבור הארגון המתאם. כן, אומר צ'רני, גוברת הדרישה ליועץ, פנימי או חיצוני לארגון, בתחום פיתוח ארגוני בינלאומי ובין-תרבותי. יועץ שכזה מסייע להוביל שיתופי פעולה, למכור ידע שפותח בארגון ועוד.

 

מנהיגים ברשת
www.leadersnet.co.il
leaders@leadersnet.co.il
© כל הזכויות שמורות ל"מנהיגים ברשת" יולי 2002. החומר מותר לשימוש אישי בלבד. אין לעשות בחומר שימוש מסחרי/עסקי ו/או להפיצו בכל דרך שהיא (להוציא באמצעות יצירת קישור למאמר ספציפי  ולעמוד הבית במקביל) מבלי לקבל רשות מפורשת בכתב מהנהלת האתר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *