ראשי » ניהול המשאב האנושי » יחסי עבודה » האפשרות לפטר עובדת בחופשה ללא תשלום לאחר חופשת לידה ולאחריה

האפשרות לפטר עובדת בחופשה ללא תשלום לאחר חופשת לידה ולאחריה

 

 מאת:  עו"ד הילה פורת*    rtf1662717521_291812631

 

אלונה עבדה במשך 3 שנים כפקידה במשרד פירסום, עד ליום בו יצאה לחופשת לידה. אלונה הודיעה למעסיקה כי היא מתכוננת להאריך את חופשת הלידה בחופשה ללא תשלום. מעסיקה של אלונה מעונין לפטר אותה עם חזרתה מהחופשה ללא תשלום. האם הדבר אפשרי?

 

תשובה

במקרה של פיטורי עובדת לאחר חופשת לידה

בסעיף 9(ג)(1) לחוק עבודת נשים (להלן – החוק), נאסר על מעסיק לפטר עובדת בחופשת לידה או במשך תקופה של 60 ימים לאחר תום חופשת הלידה וכן נאסר על מעסיק ליתן הודעת פיטורים למועד החל בתקופות האמורות. דהיינו, מעסיק יוכל לפטר עובדת רק לאחר שחלפו 60 ימים מתום חופשת הלידה, ובנוסף נדרש לתת הודעה מוקדמת לפיטוריה ללא אפשרות חפיפה בין שתי התקופות.

במקרה של פיטורי עובדת לאחר חופשה ללא תשלום (מכוח חוק) שלאחר חופשת לידה

סעיף 7(ד) לחוק קובע כי עובדת רשאית להיעדר מהעבודה, מתום חופשת הלידה, מספר חודשים כרבע ממספר החודשים שבהם עבדה אצל אותו מעביד או באותו מקום עבודה, אך לא יותר מ-12 חודשים מיום הלידה. דין ההיעדרות הנ"ל כדין חופשה ללא תשלום. אך ממספר החודשים שתהיה העובדת רשאית להעדר בהתאם לפסקה זו, יופחתו מספר השבועות שבהם עלתה חופשת הלידה שנוצלה ע"י העובדת על פי החוק על 14 שבועות או על תקופה של 14 שבועות בתוספת הארכות.

עפ"י סעיף 9(ג)(2) לחוק אין לפטר עובדת ב-60 יום שאחרי חופשה ללא תשלום שלקחה עובדת מכוח חוק. החל מחודש פברואר 2008 לא ניתן לחפוף את תקופת ההודעה המוקדמת ב-60 הימים במקרה של עובדת שחוזרת מחופשה ללא תשלום מכח חוק אחרי חופשת לידה כאמור.

לפיכך, במקרה הנ"ל, בו לאלונה קמה הזכאות להאריך את חופשת הלידה בחופשה ללא תשלום מכח חוק, מעסיקה לא יוכל לפטרה בתקופה של 60 ימים מתום החל"ת וגם לא לחפוף את תקופת ההודעה המוקדמת בתוך 60 הימים. 

כמובן, שבמקרה של פיטורים, יקומו לעובדת הזכויות הנובעות מפיטורים כגון הודעה מוקדמת, פיצויי פיטורים, פדיון ימי חופשה שלא נוצלו, יתרות דמי הבראה וכיוצ"ב. 

יש להקפיד כמובן על האופן שבו יש לקיים הליך פיטורים , לרבות היקפה של הזכות לשימוע.

 

* המאמר לקוח מתוך המהדורה החדשה של הספר דיני עבודה המדריך המלא (הילה פורת, עו"ד), אשר יצא לאור בסוף חודש דצמבר 2012. המהדורה החדשה כוללת התייחסות מפורטת לחידושים בתחום דיני העבודה (כולל החוק החדש להגברת האכיפה). הספר ערוך לפי נושאים (כולל תוכן עניינים מפורט) ומהווה כלי עבודה מעשי ומקצועי לעוסקים בתחום דיני העבודה והשכר. עו"ד הילה פורת, מנהלת ובעלת משרד עורכי דין הילה פורת ושות' המתמחה במתן שירותים משפטיים מגוונים למעסיקים בתחום דיני העבודה, מנהלת הפורטל "עולם העבודה" ומחברת הספרים : "דיני עבודה – המדריך המלא" ו-"הסכמים, מסמכים וטפסים בדיני עבודה".

www.hilaporat.co.il

 

קישורים רלבנטים באתר:

 

 

 

 

 

 

 

 

יכול לעניין..

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

עבודה בחג פורים

   מאת:  עו"ד הילה פורת*         תקציר האם בחג פורים זכאי עובד ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *