ראשי » ניהול המשאב האנושי » גיוס מיון והערכת עובדים » גיל העובדים בחברות היי-טק

גיל העובדים בחברות היי-טק

הרחבה לכתבת משאבים, גיליון 207, 11 אפריל 2000

 

ככל שתחום ההיי טק יותר דומיננטי, ומתפשט גם לתחומי עיסוק שאופיינו בעבר בטכנולוגיה לא גבוהה, גוברת מגמת אי-קבלתם לעבודה של אנשי מקצוע 'מבוגרים', בני 40 ויותר, בתחומי העיסוק הטכנולוגיים, לרמותיהם השונות, אומר יעקב בינט, מנכ"ל "משוב – 2000 איוש בכירים".

בעבר, אומר בינט, לבני 40 – 45 לא הייתה "בעיית גיל", והם היו חלק אינטגרלי של שוק העבודה, אך משנה לשנה גוברת בעיית התעסוקה של עובדים בגילים אלה, וכמובן של עובדים מבוגרים יותר. הבעיה משמעותית יותר בעולם ההיי טק, אך מתרחבת לשווקים אחרים. יתכן שההתרחבות ניתנת להסבר בסיבות תרבותיות ופסיכולוגיות, אך היא מואצת גם מן ההתפתחות הטכנולוגית בתחומי עיסוק 'היסטורים', שאופיינו בעבר בטכנולוגיה נמוכה יחסית.

ממוצע הגיל בחברות היי טק רבות הוא ,28 – 30 ובני 40 נחשבים בעיניהן ל"זקנים", שלא נוטים להציבם בתפקידים כמו ראש צוות או מנהל פרוייקט, אך גם לא בתחום השיווק. "לחברת ההשמה קשה מאד היום 'לשווק' ללקוחותיה עובד בן 40 החברות אמנם נמנעות מהבעת התנגדותן בצורה ברורה והצהרתית, בין היתר כיוון שהחוק לא מתיר אפליה על רקע גיל, אך מנמקות זאת בסיבות שונות". קיימת יותר נכונות לקלוט מועמדים מבוגרים יחסית לתפקידים הבכירים יותר, כמו מנכ"ל או סמנכ"ל.

רוב המחסור בעובדי היי טק הוא של מהנדסים ועובדים ברמות יותר נמוכות, כמו תכנתים ואנשי חומרה, בוגרי טכניון או אוניברסיטה, עם ניסיון של שנתיים-שלוש. בוגרי קורסים של מוסדות לא אקדמיים, אינם נחשבים כבעלי ידע ברמה גבוהה, ובדרך כלל אינם מתקבלים כתכנתים, אלא כבודקי תוכנה.

ההתפתחות הטכנולוגית בארגונים, לכיוון ההיי טק, גוררת היפלטות עובדים ותיקים, בני 40 ויותר, שעובדים בארגון 10 – 15 שנים. ביניהם עשויים להיות עובדים בתחום אחזקת מכונות, ואקדמאים שסיימו לימודיהם לפני 20 שנים. ישנם בהם מי שמנסים לעבור לתחום התכנות, משתתפים בקורסים שונים, אך לעתים קרובות לא מגיעים לרמה אישית גבוהה, ונפלטים מהארגון.

"יכול להיות שלעובד שעשה הסבה ולמד בקורס כלשהו, יש ידע ספציפי, למשל בשפת תכנות מסוימת, יותר מאשר לבוגר טכניון. אך הוא לא נחשב כעובד שיכול לבוא במקום בוגר טכניון או אוניברסיטה בתחומי המחשוב, שנתפס כמי שיש לו השכלה וידע רחבים בתחומי המחשוב והתוכנה, ופוטנציאל ויכולות אינטלקטואליות המצופות מבוגר מוסד אקדמי בתחום המחשוב, שיכול להתקדם, להתפתח, ולתרום לארגון. לכן ארגונים יעדיפו בוגר טכניון גם בלי ניסיון ספציפי, ויתנו לו משכורת הרבה יותר גבוהה, מאשר לבוגר קורס של בית ספר כלשהו למקצועות המחשב".

מנכ"ל "משוב ,"2000 יעקב בינט, מנסה לגבש, בקווים כללים לפי שעה, תכנית ליצירת מסגרות או מסלולים תעסוקתיים לאנשים מבוגרים, בני ,45 – 55 כדי "שכל הצדדים יוכלו להיות מרוצים: פתרון תעסוקתי למבוגרים, שיאפשר להם לתרום ולהיות מוערכים, אך ישולם להם שכר כנראה נמוך יותר מהמקובל בשוק".

 

קישורים רלבנטים באתר:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יכול לעניין..

ethosia-logo

כשעולם ה-Big Data פוגש את עולם הגיוס

  ידיעה לעיתונות 18.06.2014 כלים טכנולוגיים הסורקים את הרשת ומנתחים כמויות ענק של מידע הופכים ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *