גיוס כספים מתרומות עובדים למען הקהילה

 

.

הרחבה לכתבת משאבים, גיליון 263, 3 יוני 2001

חברות עסקיות מעונינות היום יותר מאי פעם להיות מעורבות בפעילות למען הקהילה . ארגון "מתן" מסייע לארגונים בפעילות זו. מתן הוא מלכ"ר שנוסד על-ידי אשת העסקים שרי אריסון, בשיתוף אנשי עסקים אחרים. השנה "מתן" יסייע ל- 141 תכניות בקהילה בסכום של 2 .5 מיליון ש"ח. הכספים נתרמים על-ידי עובדים והנהלות ארגוניהם: העובד תורם סכום מסוים, והנהלת הארגון תורמת במקביל, סכום שיכול להיות "אחד לאחד" , כפול, או בנוסחה אחרת. 100 אחוזים

של כספי התרומות מועברים ליעדם.

עובד בוחר אם לתרום את כספו לאחת מתוך רשימה של עמותות או תוכניות סיוע או שהוא יכול לבחור שכספו (וסכום התרומה המקביל מטעם ההנהלה) ייתרם לעמותה אחרת שעומדת בקריטריונים, והשנה כ- 13 אחוזים מן הסכום הכולל נתרמו במסלול זה.

הנושאים המטופלים דרך "מתן" כוללים בין השאר: סיוע לאנשים להתגבר על מוגבלויות, סיוע לחולים במחלות קשות וקידום בריאות פיזית ונפשית, הגנה על נשים וילדים מפני אלימות ועוד.

בממוצע, כ- 70 אחוזים מהעובדים בחברות השונות השתתפו במתן תרומה, אומרת מנהלת הקמפיינים ב"מתן", עינת רובינשטיין. "מבחינת משאבי אנוש בארגון, נוצרת שותפות בין העובדים להנהלה באמצעות הנתינה המשותפת לחברה ולקהילה, וגוברת בקרב העובדים תחושת 'גאוות היחידה'".

פעילות זו של רתימת עובדים וארגונים לסיוע לקהילה נקרא "קמפיין מתן בחברה", העובדים בחברות הם אילו אשר מחליטים על ניתוב התרומות לתחומים ולעמותות השונות בעזרת ועדת מתנדבים המורכבת מאנשי מקצוע בתחומים השונים ונציגי העובדים התורמים. תהליך קבלת ההחלטות מבוסס על בחינת העמותות על פי סטנדרטים וקריטריונים של מנהל תקין ויעילות פעילות העמותה.

 מתוך שאיפה ומטרה להגביר ולעודד את המעורבות החברתית והקהילתית של המגזר העסקי, מתכוונים ב"מתן" לפתוח בקרוב גם במיזמים התנדבותיים שבהם יעורבו בפועל מקומות עבודה, עובדים ומנהלים.

מנהיגים ברשת
www.leadersnet.co.il
leaders@leadersnet.co.il
© כל הזכויות שמורות ל"מנהיגים ברשת" יולי 2002. החומר מותר לשימוש אישי בלבד. אין לעשות בחומר שימוש מסחרי/עסקי ו/או להפיצו בכל דרך שהיא (להוציא באמצעות יצירת קישור למאמר ספציפי  ולעמוד הבית במקביל) מבלי לקבל רשות מפורשת בכתב מהנהלת האתר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *