10 כללי זהב לגיוס מנהלים בכירים

הרחבה לכתבת משאבים, גיליון 260, 9 במאי2001

 

עשרה כללי זהב לשימוש ב'מאבק' על גיוס מנהלים "כוכבים". התמודדות חברה עם אתגרי העתיד, תלויה בצוות הניהולי שלה. צוות ההנהלה צריך להיות בנוי מתמהיל של איכויות אישיות וכישורים משלימים, צוות שנכון להתמודדות עם שינויים תכופים. טוענת נורית ברמן, מנכ"ל "עמדה" לאיתור, גיוס ומיון מנהלים ואלה הכללים:

  1. איוש נכון הוא מפגש של צרכים וציפיות, הן של הארגון והן של המועמד. לצורך זה, יש לבנות הגדרה ברורה ומדידה של מטרות התפקיד, הציפיות מהמנהל וציפיות המנהל מהתפקיד.
  2. בדרכך אל הנסיך יהיה עליך לנשק צפרדעים רבות. כלומר, תהליך איתור הכוכב הוא ארוך, דורש השקעת זמן ומפגשים עם הרבה אנשים טובים, אך שאינם עונים להגדרה של כוכבים (או להגדרת הכוכב הרצוי לך).
  3. מקד את מאמצי הגיוס. מיקודם והפקדתם בידי גורמים מקצוענים, יאפשר לך להיוועץ בתהליך המיון וקבלת ההחלטות עם גורם המכיר את כל מניפת המועמדים שבפניך. צור עם המגייס שלך קשר של שותפות משימה.
  4. הבא את תחושת הבטן שלך לתהליך הגיוס. גיוס מוצלח הוא שילוב של ראש, לב ובטן. לאחר שפגשת, ראיינת ובדקת המלצות, לך עם הבטן שלך. תהליך המורכב ממרכיבים רציונליים שאינם ניזונים מתחושת בטן, נדון לכשלון.
  5. השתמש בכל תחמושת אפשרית. התייחס לגיוס המנהל הכוכב כמו לעסקה החשובה ביותר שאתה עומד לחתום עם לקוח. לצורך זה הפעל את כולם – פקידת הקבלה והמזכירה, יו"ר מועצת המנהלים, לקוחות מובילים, משקיעים וספקים.
  6. כל פגישה עם מועמד היא הזדמנות נוספת למיתוג הארגון. גם מועמד שהבנת מיד בתחילת המפגש כי אינו מתאים לך, נצל את המפגש כדי לספר לו על ארגונך, והשתמש בו כשגריר של ארגונך בשוק.
  7. חשיבה פתוחה ויצירתית היא המפתח להצלחה בגיוס כוכבים. יש להיעזר בחשיבה לא 'מרובעת' על מנת להביא את האדם המתאים – לחשוב על תמצית הכישורים, ולא בהכרח על רקעו ונסיונו של המועמד.
  8. פתח את הספרים (של הארגון) ואת הלב. תן למנהל הכוכב כלים אמיתיים לקבלת החלטה. אתה רוצה את האיש שיהיה מסוגל להתמודד עם כל מה שהארגון שלך מייצג ומציע, כולל הקשיים שבו. מצגי שווא וייפוי עובדות יביאו לארגון מנהל מרומה ומתוסכל, שלא ישיג את המטרות הרצויות.
  9. התכונן לתגמל את המנהל באופן אטרקטיבי. בצע בדיקות מדוקדקות של ציפיות המועמד, למד מה השוק יכול להציע למועמד כזה, הפתע אותו בהצעה שתענה על מערכות ההנעה (וההנאה) שלו, ולאו דווקא כסף.
  10. פעל מהר, ואל תנוח על זרי ההצלחה. המועמד הכוכב יהיה מחוזר הן לאורך התהליך והן לאחר שנקלט בארגון. המשך לחזר ולשמור על קשר עימו, גם לאחר סיכום וחתימת חוזה. תכנן במדוקדק את תהליך הקליטה והשימור שלו, כי בתקופת הקליטה האנטנות שלו עדיין פתוחות לשידורים מבחוץ.

 

 

 

 

קישורים רלבנטים באתר:

 

יכול לעניין..

פיגור בנושא אבטחת המידע בארגונים בארץ

הרחבה לכתבת משאבים, גיליון 145, 20 בינואר 1999   במרבית הארגונים קיים פיגור של שנת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *