תכנון כלכלי של הוצאות הפרט

הרחבה לכתבת משאבים, גיליון 243, 22 בינואר 2001

 

התכנון הכלכלי של הפרט, המשפחה והעסק הקטן, לעתים קרובות, הוא אינטואיטיבי ואינו נעשה מתוך ראיה כוללת. אנשים עושים שגיאות בסיסיות בצריכה פיננסית, בגלל הרגלים לא נכונים, ולעתים מחוסר ידע והבנה, "כמו למשל אי-ידיעה מה זו ריבית פריים, ושאפשר לפעמים להתמקח עם הבנק", מסביר גיל אורלי מנכ"ל חברת "יובלים" לייעוץ כלכלי ועסקי.

צרכנות פיננסית נכונה, אומר אורלי, רלוונטית לאו דווקא למי שנתון בקשיים כלכליים במידה זו או אחרת, אלא חיונית גם למי שמרוויחים היום הרבה כסף, כמו עובדי היי טק. "הם עובדים צעירים, שמרוויחים הרבה אך גם מבזבזים הרבה, לא תמיד באופן שקול. לא בטוח כי בעתיד, וכשיהיו מבוגרים יותר, ירוויחו כמו היום, ולכן הם צריכים לבנות לעצמם עתיד כלכלי, כדי שבעוד עשר שנים, אם האופציות לא ימומשו, הם יעמדו על קרקע בטוחה ויציבה מבחינה כלכלית".

תהליך הייעוץ כולל בדיקה ותכנון של כל ההיבטים הכלכליים והפיננסיים:

  • תכנון הוצאות המשפחה
  • תכנון החסכון ושיפור התשואה על השקעות
  • השגת תנאים טובים יותר בבנקים
  • טיפול בקשיים כמו צמצום משיכת-יתר
  • סגירת חובות
  • החזרי מס
  • עמלות מוגזמות לביטוח ובנקים
  • בניית רשת בטחון למקרי אסון ומחלה

שירות הייעוץ הפיננסי ניתן בחברות כחלק מהטבות רווחה לעובדים. להצלחת התהליך, העובד משתתף בתשלום סמלי למימון מהשירות הייעוצי, "כדי ליצור מחויבות רצינית יותר של העובד ולהשיג שינוי התנהגות אצלו". הליווי הוא בפגישות אישיות או בשיחות טלפון, ללא הגבלה במספר הפגישות ובאורכן.

התהליך והליווי נמשכים כשנה. וההתנהגות לפיו יכולה להגדיל את סל הנכסים של הלקוח ב- 20 עד 40 אחוזים. באחרונה נחתמו הסכמים עם חברות היי טק, חברות בתחום המשקאות, ועם בית-החולים "קפלן", שבו תפעל שלוחה של "יובלים" אחת לשבוע, ותיתן ייעוץ לעובדי בית החולים.

צוות החברה כולל כלכלנים, פסיכולוגים, יועצים ארגוניים, סטטיסטיקאים ואנשי ביטוח. לצורך בניית תיק לקוח, נעזרים עובדי החברה בכלי מחשוב מיוחדים, שחלקם פותחו על-ידה.

 

קישורים רלבנטים באתר:

יכול לעניין..

פיגור בנושא אבטחת המידע בארגונים בארץ

הרחבה לכתבת משאבים, גיליון 145, 20 בינואר 1999   במרבית הארגונים קיים פיגור של שנת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *