על תעוזה ומצויינות

מאת: בני גאון

תקציר מהספר "רק המעז מנצח" בהוצאת ידיעות אחרונות-ספרי חמד, 1997

במסגרת ספרו של בני גאון, בו הוא סוקר את תהליך הצלתה של כור על ידיו מסוף שנות ה-80  מצביע גאון על בחירתו בסיסמה "רק המעז מנצח" – סיסמתה של אחת היחידות המובחרות בצבא הבריטי, שאומצה אחר כך ע"י סיירת מטכ"ל. לדבריו, בעת שקיבל את התפקיד הוא ידע, כי קיימות שתי אפשרויות בסיסיות והן הבטה אחורה וחיפוש אשמים או הסתכלות קדימה בתקווה ללא בחישה במשקעי העבר. גאון טוען, כי הוא בחר באפשרות  השניה מתוך תעוזה ועל סמך הידיעה, כי כישלון בהבראת כור יהיה כישלונו האישי בלבד.

במבט רטרוספקטיבי קובע גאון, כי הוא אינו חושב, שהיה פזיז בהסכימו לנהל את כור, תוך  הוא מדגיש את כושר המנהיגות ההכרחי לניהול. לדעתו, מנהל מצליח מתאפיין ביכולת להחליט החלטה נכונה בזמן הנכון וביכולתו להקרין מרות על הכפיפים לו. גאון מפתח רעיון זה וקובע, כי יש שני סוגים של מנהלים, כאשר הסוג הראשון הוא סוג, שאינו משאיר חותמו על הארגון בעוד הסוג השני הוא סוג המנהלים-האמנים המשאירים את טביעות אצבעותיהם על הארגון. מנהל זה הוא המנהל המעז, הרוצה להגיע להשגים גדולים יותר ויותר והמסוגל לסחוף אחריו את כפיפיו ולרתום אותם לרעיונותיו. למעשה, לדבריו, סוג המנהל השני הוא מין סוג של אמן-מנצח.

 

 קישורים רלבנטים באתר:

מנהיגים ברשת

www.leadersnet.co.il

leaders@leadersnet.co.il

© כל הזכויות שמורות ל"מנהיגים ברשת" נובמבר 2002. החומר מותר לשימוש אישי בלבד. אין לעשות בחומר שימוש מסחרי/עסקי ו/או להפיצו בכל דרך שהיא (להוציא באמצעות יצירת קישור למאמר ספציפי  ולעמוד הבית במקביל) מבלי לקבל רשות מפורשת בכתב מהנהלת האתר

 

יכול לעניין..

'למידה על רטוב'

מתוך "מאגר סיפורי מצוינות" של המכללה למנהיגות ושרותים איכותיים של רשת מלונות דן. מנהל מכבסה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *