ראשי » ניהול המשאב האנושי » אסטרטגיות בניהול מש"א » יתרון של מנהל משאבי אנוש עם רקע בייעוץ ארגוני

יתרון של מנהל משאבי אנוש עם רקע בייעוץ ארגוני

הרחבה לכתבת משאבים, גיליון 270, 25 ביולי 2001

 

מנהלי משאבי אנוש לעתים קרובות צומחים בארגון מתוך תפקיד אדמיניסטרטיבי כאנשי מינהל בארגון, ואילו רחל קדץ, מנהלת משאבי אנוש בחברת היי טק, היא יועצת ארגונית במקצועה (לשעבר, אולי גם בעתיד). מנהל משאבי אנוש, שבמקצועו הוא גם יועץ ארגוני,מביא עמו ערך מוסף, לו ולארגון, במילוי תפקידו. בתור מנהל משאבי אנוש, לא תמיד יש לו 'מנדט' למלא תפקיד של יועץ ארגוני, אך זה בלתי נמנע שהוא יראה דברים בעין של יועץ ארגוני.

היתרונות של מנהל משאבי אנוש עם רקע בייעוץ ארגוני:

  • זיהוי מצבים – רואה תהליכים ויודע לזהות מצבים בעייתיים ,למשל תהליכים של יצירת כוחות בארגון, קואליציות ואופוזיציות, תהליכי ניהול, קבלת החלטות, פתרון בעיות ועוד.
  • ניהול תהליכים – מנהל תהליכים ולא אנשים – תהליכים של קליטת עובדים, הערכת עובדים, תהליך גיוס, פיטורין או עזיבה, פיתוח מנהלים, הדרכה, פיתוח ארגוני, חונכות ועוד.
  • הובלת עבודת צוותים – עבודת צוות כיום זו צורת עבודה דומיננטית בארגון, השכלה בתחום מדעי ההתנהגות, לרבות פסיכולוגיה, יכולה לסייע (תוך מודעות למגבלות התערבותו), בהובלת עבודת הצוותים בחברה. על ידי זיהוי תהליכים המתפתחים בצוותים, כמו רמת שיתוף הפעולה, 'התבגרות' צוות, 'היתקעות' צוות, וייעוץ בסוגיות ניהול הצוות למנהל.
  • ייעוץ בתהליכים ארגוניים וניהוליים – כשותף לצוות ההנהלה, ובתוקף יכולתו המקצועית, הוא יכול בעדינות לתת עצות ניהוליות.

השכלה וידע או התנסות מעשית בתחום מדעי ההתנהגות, מסייעים למנהל משאבי אנוש לזהות ולהבין, ולעתים לטפל בבעיות שקשורות ליחסים בין אישיים ותקשורת בין אישית בארגון, ולהציע פתרונות חלופיים. יועץ ארגוני יודע לזהות, להסביר למה, ולהציע פתרון, אך, כמנהל משאבי אנוש,לא הוא יקבל את ההחלטה על דרכי הפעולה , אלא המנהל הרלוונטי.

  • גישור פנים ארגוני – בין עובדים לעובדים, בין עובדים למנהלים ובין מנהלים למנהלים – מוטל היום על מנהל משאבי אנוש, ורקע התנהגותי תורם ליכולת זו.

היום מנכ"לים עם 'ראש גדול' נוטים לכלול בצוות הניהול את מנהל משאבי אנוש של הארגון. בחברות אמריקאיות מנהל משאבי אנוש הוא במעמד של סמנכ"ל. מנהל כזה, שבא מרקע של מדעי ההתנהגות וייעוץ ארגוני, ולאו דווקא מרקע אדמיניסטרטיבי, תורם היום למגמות הניהול החדשות, ניהול יותר שתפני ומעצים.

 

 

קישורים רלבנטים באתר:

 

 

 

 

 

 

 

 

יכול לעניין..

רוצה שהחברה שלך תגדל? פטר את המנהלים שלך!

    מאת: עפרי קדוש *     עובדים רבים מידי עובדים בשביל הבוס שלהם ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *