ראשי » ניהול המשאב האנושי » יחסי עבודה » היעדרות בעקבות הפלה

היעדרות בעקבות הפלה

 

 מאת:  עו"ד הילה פורת*    rtf3462415397_3101811017

 

עובדת המועסקת כמזכירה במשרד של יועץ מס, הפילה את ולדה בשבוע ה-15 להריונה. האם זכאית העובדת להעדר מהעבודה עקב ההפלה ובאלו תנאים?

סעיף 7(א) לחוק עבודת נשים, התשי"ד-1954, קובע כי עובדת שהפילה רשאית להעדר מעבודתה שבוע לאחר ההפלה, ואם אישר רופא כי מצב בריאותה מחמת ההפלה מחייב שתעדר זמן רב יותר – הזמן שקבע הרופא, אך לא יותר משישה שבועות.

סעיף 7(ב) לאותו חוק קובע כי דין היעדרות מכוח סעיף קטן (א) האמור, כדין היעדרות מפאת מחלה – כלומר, על המעביד לשלם לעובדת דמי מחלה לפי חוק דמי מחלה, תשל"ו-1976, בגין ימי ההיעדרות, או לפי תקנות מבטחים בדבר ימי מחלה, אם הופרשו ההפרשות לקרן זו, או לפי הוראות הסכם קיבוצי, או צו הרחבה, או לפי הסכם אישי, או נוהג – בהתאם למקור שחל על הצדדים ליחסי העבודה, המטיב ביותר עם העובדת.

בנוסף, חל איסור על מעביד לפטר עובדת בימי היעדרה מהעבודה בעקבות הפלה וליתן הודעת פיטורים למועד החל בתקופה האמורה. במשך ימי ההודעה המוקדמת לפיטורים לא תבוא תקופה זו. פיטורים = לרבות אי חידוש חוזה לתקופה קצובה של 12 חודשים או יותר או של פחות מ – 12 חודשים אך שהאריך או שחידש העסקה קודמת.

 

* עו"ד הילה פורת, מומחית בדיני עבודה, מחברת הספרים "חוזים והסכמים בדיני עבודה" ו"דיני עבודה המדריך המלא" ומנהלת אתר עולם העבודה www.hilaporat.co.il

 

קישורים רלבנטים באתר:

 

 

 

 

 

 

 

 

יכול לעניין..

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

עבודה בחג פורים

   מאת:  עו"ד הילה פורת*         תקציר האם בחג פורים זכאי עובד ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *