הוצאות לינה ודמי שכירות למגורים המותרות בניכוי מההכנסה החייבת במס – לעצמאיים ולשכירים

מאת: בני קיויתי*

 rtf2803785026_272991782

 

בעלי עסקים ושכירים נאלצים לעתים ללון מחוץ לביתם כחלק מתהליך העבודה. הוצאות הלינה מותרות בניכוי לצורכי מס הן לעצמאיים והן לשכירים, במסגרת מגבלות שיפורטו להלן על המרחקים ועל הסכומים המותרים בניכוי.

תנאי ראשוני להתרת ההוצאה הוא שהיא מתועדת במסמכים נאותים, ושהוצאה כחלק מתהליך ייצור ההכנסה.

לינה במרחק 100 ק"מ ויותר ממקום המגורים או העסק מותרת בניכוי אם ניתן להוכיח  שהנישום נאלץ לשהות במקום זה או סמוך לו לצורכי עבודתו ביום העבודה הקודם או המאוחר לליל הלינה. הסכום המותר לניכוי מוגבל בתקרה עד 105 דולר ללילה עבור לינה וארוחת בוקר או לינה בלבד, מעל לסכום זה 75% יותרו בניכוי,  אך לא פחות מ- 105 ולא יותר מ- 179 דולר ללילה.  

לינה במרחק פחות מ- 100 ק"מ ממקום המגורים או העסק מותרת בניכוי בתנאי שפקיד השומה שוכנע שהלינה הייתה אינצידנטלית (כרוכה והכרחית) לייצור ההכנסה של הנישום. מבחינת הסכומים – גם כאן הסכום המותר הינו עד 105 דולר ללילה ללינה וארוחת בוקר או לינה בלבד או עד 75% מהסכום אך לא פחות מ- 105 ולא יותר מ- 179 דולר ללילה. במקרה כזה תותר בניכוי הוצאת לינה במלון אפילו בעיר מגורי ועבודת הנישום – כאמור לעיל אם יוכח שהלינה הייתה הכרחית בתהליך ייצור ההכנסה.

כנס מקצועי – הוצאות הלינה וכל הארוחות במסגרת כנס מקצועי או השתלמות בתחום עיסוקו של הנישום השכיר או העצמאי יותרו בניכוי במלואן – ללא הגבלת סכום או מרחק ממקום המגורים או העסק.

נישום שכיר או עצמאי המשלם דמי שכירות עבור דירה באזור המוגדר שטח פיתוח בישראל שהוא עובד בו דרך קבע יהיו הוצאות אלה מותרות לניכוי כהוצאה לצורכי מס מהכנסתו החייבת אם משפחתו של הנישום שאיתה היה מתגורר דרך קבע אילולי עבודתו באזור שטח פיתוח לא הצטרפה לנישום למגורים במקום עיסוקו או עבודתו.

נישום המשלם דמי שכירות עבור דירה בישראל שאליה עבר לרגל עבודתו או עיסוקו מותרים לניכוי כהוצאה לצורכי מס מדמי השכירות שהוא מקבל בשל השכרת דירת הקבע שלו – במשך חמש שנים מיום תחילת הפעילות באזור ה"חדש".

 

* לפניות לבני קיויתי: bkivity@gmail.com

www.bkivity.com

 

 

הכתובים לעיל הינם דברי הסבר ודוגמאות ואינם באים במקום ייעוץ מקצועי או משפטי כמו כן אין דברים הכתובים לעיל באים במקום הוראות חוק או נוהל שנקבעו. לייעוץ ולקבלת חוות דעת מקצועית ספציפית נא לפנות אל בני קיויתי

 

 

 קישורים רלבנטים באתר:

מנהיגים ברשת

www.leadersnet.co.il

leaders@leadersnet.co.il

© כל הזכויות שמורות ל"מנהיגים ברשת" אוקטובר 2010. החומר מותר לשימוש אישי בלבד. אין לעשות בחומר שימוש מסחרי/עסקי ו/או להפיצו בכל דרך שהיא (להוציא באמצעות יצירת קישור למאמר ספציפי  ולעמוד הבית במקביל) מבלי לקבל רשות מפורשת בכתב מהנהלת האתר

יכול לעניין..

ניהול תזרים מזומנים

ניהול תזרים מזומנים בעסק

  מאת: צוות i-value ניהול כושל של תזרים המזומנים בעסק הוא אחד מהגורמים העיקריים לקריסתם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *