אצל מי תזמין קמפיין פרסום למבצע מכירות?

מתוך פורום שיווק-עיתון מקצועי לשיווק,גיליון 544 , 22 בפברואר 2001

 

בישראל מקובל לשייך את משרדי הפרסום לפעילויות שמעל לקו, הכוללות מיתוג ושיפור תדמית במדיה ההמונית. חברות קידום המכירות, לעומת זאת, מתמחות בפעילות שמתחת לקו. למי צריך לפנות, אם כן, לקוח המעונין לצאת בקמפיין טלוויזיה למבצע קידום המכירות שלו?

לדברי יוני סער, מנכ"ל חברת קידום המכירות פרומרקט, לא יהיה הבדל מהותי בתוצאה, אם הלקוח יפנה למשרד פרסום או לסוכנות קד"מ. "חברת הקד"מ רגילה להעביר מסרים תקשורתיים מורכבים, כמו למשל פרטי מבצע ותנאי השתתפות, כך שייתכן שקמפיין שינוהל על ידי סוכנות קד"מ יתקשר את המבצע באופן ברור יותר", הוא אומר.

סער מאמין שכוחן של חברות הקד"מ הוא דווקא במודעות דפוס. "צורת החשיבה במודעות בעיתונות ובדיוור ישיר היא דומה", הוא אומר, "יש בה פחות look, פחות צעקה לתשומת לב, ויותר תמונות סטטיות ומסרים עמוקים".

לדבריו, פרומרקט צברה ניסיון בטלוויזיה, אולם גם כאן המומחיות היא בהעברת מספר רב של מסרים ולא מסר אחד ממוקד, כמו בקמפיינים טלוויזיוניים 'רגילים'.

איתן עצטה, מנכ"ל חברת הקד"מ טרגט מרקט, סבור כי הקו המבדיל בין 'מתחת

לקו' ו'מעל לקו' הולך ומיטשטש.

"כאשר מפרסמים מבצע, צריך להציג גם את החלום וגם כמה קל להשיג אותו. זו חשיבה תדמיתית ומכירתית גם יחד. יכול להיות שבעתיד הלקוחות יבקשו מחברת הקד"מ לטפל במבצע מ-א' ועד ת'.

"הגבולות מיטשטשים במיוחד בתחום האינטראקטיבי", מוסיף עצטה. "כמעט כל מסע פרסום שרץ היום באינטרנט דורש תגובה מיידית וחברות הקד"מ כבר מבינות בזה".

סער אומר, כי בארצות הברית מחולק תחום הפרסום לשלוש שפות: שפת התדמית, שפת ה-,Promotion הכוללת מבצעים ופרסום בנקודות המכירה, ושפת ה-Direct Response הכוללת גם קטלוגים ורכישות באינטרנט.

אולם סער ועצטה מאמינים כי בניגוד להפרדה הקיימת בארצות הברית, בישראל המגמה תהיה בכיוון שיתוף פעולה בין שני סוגי החברות.

"כבר כיום מעורבות חברות הקד"מ בתהליך הפרסום למבצעים", אומר עצטה, "וזאת כדי לוודא שהדברים נעשים נכון מבחינת השפה המכירתית".

"אם משרדי הפרסום יתמקדו רק בתדמית ובטלוויזיה", מסכם סער, "ייתכן שבעתיד הם לא יוכלו לתת תשובה למכירות, וחברות הקד"מ יהיו שם כדי לתפוס את מקומם. בינתיים הם עושים זאת טוב, ואנחנו שמחים לעזור להם".

גלי וינרב

 

 קישורים רלבנטים באתר:

מנהיגים ברשת

www.leadersnet.co.il

leaders@leadersnet.co.il

© כל הזכויות שמורות ל"מנהיגים ברשת" יולי 2002. החומר מותר לשימוש אישי בלבד. אין לעשות בחומר שימוש מסחרי/עסקי ו/או להפיצו בכל דרך שהיא (להוציא באמצעות יצירת קישור למאמר ספציפי  ולעמוד הבית במקביל) מבלי לקבל רשות מפורשת בכתב מהנהלת האתר

 

יכול לעניין..

מותגים לטווח קצר – חלק שני – Think Short

Think Short – Part 2  Short-Term Brands Revolutionize Branding מאת: ד"ר דן הרמן In recent …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *