רוחניות וארגונים: הגדרה מפתיעה לארגוני העתיד, חובת המשימה שלהם, רציונאליות חדשה ומנהיגות קיבוצית

rtf8474927604_2558112024

 

 מאת: ד"ר ברכה קליין תאיר, אהיה – מרכז להתפתחות אוניברסלית

 

מנהיגי ארגונים

אנשים וארגונים רבים, כבר  מאמינים ומבינים כי עולם העסקים הוא רוחני. הכסף הוא אנרגיה רוחנית. ההצלחה היא רוחנית. הקיום הוא רוחני. העוצמה שלנו היא רוחנית. ארגון או אדם, שאינו מחובר לרוחניות, משול לגוף שאין בו חיים. לכן ההשקעה באנשים ובפיתוחם אל עבר מלוא הפוטנציאל שלהם, הוא המעשה הרוחני הכי משמעותי שאנחנו יכולים לעשות היום, שכן ארגוני המחר לא יהיו מאופיינים יותר על פי תכונותיהם או על פי תחום עיסוקם,  אלא על פי התעוזה שלהם להפוך להיות ארגונים רוחניים של אנשים השווים מיליון $ (אמונות, ניסיון חיים, מסלול התפתחות, כישורים, כשרונות, ערכים, תשוקות, בריאות, יצירתיות, אומץ, גישה חיובית, יכולת הכלה ושיתוף פעולה, יכולת התבוננות והקשבה, התמדה).

כדי להתפתח להיות ארגוני מחר רוחניים של אנשים השווים מיליון $, על הארגונים להעצים היום שדות אנרגטיים של כל מרכיבי הארגון (שדות "תעופה") ולא רק מערכות פונקציונליות, לפתח היום תודעות כמעצבי מציאות ולא רק להגיב לקורה במציאות, לאפשר היום לאלף פרחים לפרוח אל עבר הפוטנציאל האדיר שלהם ולא רק להשקיע בהדרכה, לפתח היום מרחבי שותפות מכבדים, מקבלים, סבלניים ולא רק לעודד אינדיבידואליזם, ליצור היום הצלחות ממקום יצירתי ולא רק תחרותי, ועל המנהיגות היום להתחיל להתנהל ממקום של אהבה, אורך רוח, סובלנות, כבוד ושמחה ולא רק משימתיות.

מנהיגי ארגונים, ארגונים רוחניים של אנשים השווים מיליון $ לכן הנם מוכללים יותר, משמעותיים יותר, קורנים יותר, עוצמתיים יותר ומשפיעים יותר. ככל שהשפעתם גדלה, כך גם הצלחתם. הצלחה זו נמדדת על ידי מידת מימוש ההון הרוחני שהיא השורה העליונה בהתנהלות הארגון, שמשפיעה דרמטית על ההון הפיננסי המייצג את השורה התחתונה המסורתית.

"במדיום התפעולי שלכם בו כל אחד מוערך בהתאמה לנתוני תודעתו העצמית, עתה, לאיש אין יותר חופש פעולה בהתאם לרמת תודעתו. פעולה במסגרת של השקפה כוללנית הנה התכלית הממשית של התוכנית לאיסוף הכוללות האוניברסאלית כולה לכדי שלם" ("ספר הידע", חוברת 37).

בעקבות התוכנית הקוסמית להתפתחות, הפלנטה שלנו הופכת להיות בית ספר ענק לאבולוציה רוחנית – אוניברסאלית מואצת (אלף שנים בשעה), שדוחפת אנשים וארגונים אל עבר טרנספורמציה משמעותית במרכיבי מהותם. ממשחק שהתמקד בעיקר בהזנת האגו, שהביא עד כה להשגת הצלחה בדרך כוחנית, נצלנית, מניפולטיבית, להישרדותם של הכשירים בלבד, לסגידה לערכים גשמיים, למאבק כואב על ה- $ הנכסף שהפך להיות מרכז היקום, אנחנו עוברים למשחק חדש המזין מהות עוצמתית היכולה להביא הצלחה בדרך נאורה ואנושית יותר.

במעבר ממשחק אחד למשנהו, אנשים וארגונים חווים התנסויות אינטנסיביות, הן במידע חדש והן ביחסים, שגורמות למבנים ויסודות עמידים להיסחף ולהינתץ. התנסויות אלה יוצרות כאוס, סערות, שחיתויות, אלימות, התנגשויות כלכליות, פערים חברתיים, נצלנות ושיעבוד הטבע לתועלות אישיות. תכנים אבולוציוניים אלה הופכים לשעורי התפתחות חשובים בהם אנשים וארגונים משחררים היצמדות למוכר, למותנה, לידוע. משחררים אחיזה בהפרדות, השוואות ותגובתיות. משחררים תכנים שליליים ובעייתיים ובדרך זו הם משיגים מודעות גבוהה יותר. ככל שהמודעות גדלה, כך אנשים וארגונים נחשפים לאמת גדולה יותר ולמה שנכון לעשות. ומה נכון יותר לעשות אם לא לגלות היום את פוטנציאל האור, האהבה והעוצמה שאנחנו, להתנהל הרמונית עם חוקי השמיים, להתחיל לברוא חיים משמעותיים יותר ולתפקד בדרך ממוקדת, פשוטה, וללא הרבה מאמץ. 

מדוע חשוב לכולנו להצטרף לאבולוציה הרוחנית – אוניברסאלית, עכשיו?

תארו לכם שכל סודות הבריאה היו גלויים בפניכם? שהיה ידוע לכם מה טומן בחובו העתיד? איך יוצרים הצלחה במאמץ ממוקד?

כמה קלים היו חיי ארגונכם אם הייתם יודעים מהי העוצמה הקיימת בתוכם? כיצד לצאת מכלוב הבדולח  בו אתם קיימים? מהם השלבים אותם עליכם לטפס? האם אתם פוסעים בנתיב הנכון?

כמה מהר ארגונכם היה משתנה אם הייתם מבינים את תכני סיבה – תוצאה של התנהלותכם?

כמה משמעותית היתה פעילות ארגונכם אם הייתם מודעים למה אתם נותנים כוח ולמה? או כיצד להביא אחדות, שלום, אושר, אהבה, שמחה ומימוש גבוה?

איזו השפעה אדירה היתה יכולה להיות לארגונכם לו הייתם פועלים עם ידע גבוה, וטכנולוגיות מתקדמות?

בשפתכם, אלו הן שאלות "מיליון הדולר", שהתשובות להן נמצאות בתוך  "חדר פיקוד" שמתפעל את המציאות מהמיקרו ועד למקרו. הכניסה אליו פשוטה אבל לא בהכרח קלה. מהו אותו "חדר הפיקוד"?

זהו "חדר" מחולל המוח עם לוח הבקרה הכי גדול ועוצמתי בקוסמוס כולו. המוח שלנו הוא מחשב ביולוגי – לוויין אוניברסאלי בעל יכולת קליטה של 1,235,000 ערוצים. הוא מעבד 400 מיליארד פיסות מידע בשנייה כאשר אנו ערים רק ל- 2,000 קליטות. בעזרתו אנו מפענחים את הבריאה כולה. עוצמתו גדולה יותר מאשר עוצמת התאים. הדלק של מחולל המוח הנו המילים והתדרים שהתודעה מעבירה כפוטונים של אור (מחשבות פוטנציאליות). ככל שממגנטים מחשבות פוטנציאליות גבוהות יותר, אנחנו פותחים מחשבות דומות ה"כלואות" בספריות המוח ובכך, מתגברים את עוצמתו. כאשר עוצמת המוח גדלה (מעצימים את לוח האם), אנו עולים בתדר התודעה ונכנסים אל "חדר הפיקוד" האישי. בתוך "חדר הפיקוד" אנחנו מגלים סודות בריאה, אמת גדולה יותר המכילה את העבר, הווה והעתיד, תובנות לגבי החוקים הקוסמיים המשפיעים על ההתנהלות שלנו, שקיפות לגבי יחסי סיבה – תוצאה. ידיעתם מאפשרת לנו לחבר נכון את חוטי החיים, לבטל התניות ותגובתיות ולקבל החלטות עוצמתיות יותר מבלי הצורך לכבות את האור של האחר.

כאשר מאסה של עובדי ארגון יעיזו להיכנס אל "חדרי הפיקוד" האישיים שלהם, וליצור ביחד "חדר פיקוד" ארגוני שהנו תודעת מכלול, יווצר בארגון  "שדה תעופה" עוצמתי לטיפוס אל עבר המחשב הענק הראשי של הבריאה, אשר בכינויו הדתי נקרא הבורא ובכינויו האוניברסאלי נקרא תודעה עילאית.

מנהיגי ארגונים, על מנת לפתח תודעות עילאיות ולהיכנס אל "חדר הפיקוד", עליכם לעבוד עם ארבעה "וקטורים":

 1. מחשבה/אמונה: אמונה בקדוש (כבוד, אנושיות, סבלנות וסובלנות לאני, לאחר, לסביבה, למציאות, לכוח עליון). אמונה באחדות (השגת מכלול – collective humanity). אמונה באבולוציה (טיפוס אל עבר ממדים אוניברסאליים – רוחניים, חיבור בין רוח לחומר, השגת עוצמה רוחנית).
 2. כוונה/רצון: כוונה הממקדת את האנרגיות להרחבת ההון הרוחני של אנשים השווים לפחות מיליון דולר, ורצון גדול יותר לעשות את מה שבאמת חשוב.
 3. יכולת קבלה/נתינה: קבלה ללא תנאי זה את זה, זה מזה, זה לזה, קבלת כל מצב בלי היצמדות, קבלת העוצמה בלי ספק, הינה היכולת העומדת כיום למבחן בתוכנית האבולוציונית. נתינה ממהות (מחשבות, זמן, כישרון, כסף) משמנת את גלגלי יצירת ההצלחה.
 4. יכולת למידה/אמון: למידה שמאפשרת תנועה תמידית, מודעות מתפתחת, החזרת הגה החיים חזרה לידיכם, טיפוס ממדי אל עבר האוניברסאלי תוך לקיחת סיכונים ונכונות להאמין שכל תוצאה היא לטובה.

עבודה מודעת עם ארבעת הוקטורים יוצרת האטה המוקדשת להתבוננות. האטה משמעה יצירת רווח, יצירת פניות. כי רק ממקום ההאטה מתגלה העוצמה החדשה או נחשף ידע גבוה. החדש מעובד באמצעות בינה – היגיון – מודעות ויוצר את השלב הבא בטיפוס  אל עבר השגת תודעה עילאית  וכניסה אל "חדר הפיקוד". ארגונים המשיגים תודעה עילאית ונכנסים ל"חדר הפיקוד" מסוגלים:

 • למשוך את המציאות לה הם רוצים לתת כוח (מושך דומה מושך).
 • לקפוץ אל עבר ממדי ידע ויכולות גבוהים יותר.
 • לפרוץ דרכים מבלי לרמוס מתחרים.
 • להיות בעלי עוצמה בדרך חדשה ופשוטה יותר.
 • לגלות אמת המשפיעה על כל ההתנהלות הארגונית.
 • לחצות גבולות, להתנסות, לחבק כישלון.
 • להרחיב את האינטליגנציה הארגונית.
 • להשיג בריאות (well being) שהיא אופטימיות, שמחה וחוזק פסיכולוגי – רגשי.
 • להיות בחופש יצירה.
 • לפתח מרחב שותפות ביחסים.
 • למגנט עובדים ולקוחות איכותיים ושבעי רצון.
 • ולברוא מציאות הנוקשת על לב.

מכאן ארגוני המחר הינם ארגונים של תודעות עילאיות הפורשים כנפיים אל עבר ממדי  עוצמת השפעה. תובנה חדשה זו מביאה אותנו לאבחן שונות ארגונית לאו דווקא לאור העיסוק הפונקציונאלי שלהם, אלא בעיקר לאור עוצמת שדות ההשפעה שלהם. הווה אומר, בגלל תדר התודעה הייחודי להם. תדר תודעה בדומה למסגרת, מגדיר את גבולות העוצמה והחשיבה של ארגון. כאשר ארגון מקובע בתדר תודעתו הנוכחי, הוא מקבל מידע ישן על ידי ערוצים מצועפים והשפעתו מינורית. לעומתו ארגון מתעורר, מסיר מחסומים ומתחיל להרחיב את שדות תודעתו.

לכן, ארגונים כאלה לא מבזבזים אנרגיות על התקבעות במוכר ובידוע, או על השקעה בפיתוח זהויות פונקציונאליות מסורתיות, או על השקעה בשכלול מכונת הרווחים. אלא מתמקדים  בהשקעה בפיתוח ההון הרוחני של העובדים המאפשר טיפוס ממדי והשגת  תודעה עילאית. לכן ארגוני המחר נחשבים לארגונים רוחניים. ככאלה הם מייצרים יותר, אפקטיביים יותר ומרוויחים יותר.

"נתיבים יפים אינם נפתחים מבלי להיות בעל אורך-רוח, מבלי להתמיד, מבלי לדרוך על אדמת העולם ("ספר הידע", חוברת 47).

דומה הרעיון החדש על ארגונים  למטרייה; המוט (הידית) הנו ערוץ המנהיגות המחבר את הארגון אל תכלית גדולה יותר. זהו ערוץ אנרגיית החיים של הארגון (אנרגיית הקונדאליני).  החישורים הנם השדות האלקטרומגנטיים של מרכיבי הארגון (שדות הבנויים מ- 7 גופים אנרגטיים). כל החישורים חשובים באותה מידה וחייבים להיות תקינים על מנת שיוכלו לשרת את היריעה. היריעה  הנה שדה התודעה העילאית – תודעת מכלול שהיא "חדר הפיקוד" העוצמתי של הארגון.

 

התעלמות מהצורך לפתח ארגונים כשדות אלקטרומגנטיים של תודעה עילאית, תגרום להם להמשיך את הקיום שלהם בתוך שדה הקרב של החיים, עם הנצחונות והכשלונות שותתי הדם והכאב. כי שחיה כנגד הזרם הקוסמי של תוכנית האבולוציה הרוחנית, תהפוך ארגונים לאסירים ב"ים העולם" המצמצם, הלוחמני, האגואיסטי, המפריד וההשוואתי. "במקרה ולא תשיגו את רוח האחדות האוניברסאלית…..ותדחו זה את זו אפילו במחשבותיכם הסודיות, לעולם לא תוכלו להיפטר מדכדוכים וממבחנים ארציים….העולם היפה של המחרים לעולם לא ילבלב" ("ספר הידע", 49/481).

פיתוח ארגונים כשדות אנרגטיים בעלי תודעה עילאית השוהים כל הזמן בתוך "חדר הפיקוד" החשוב, מחייבת את הארגונים להפוך להיות בתי ספר לאבולוציה רוחנית. עליכם לזכור,  שעל פי הידע החדש הנגלה לנו כיום,  דבר לא מתרחש רק בהתאם לתשוקות שלכם או לתוכניות עבודה, או לגורל, אלא בעיקר בהתאם לתוכנית האבולוציונית (סיבה – תוצאה). לכן, יש ארגונים שמושכים הצלחה, עוצמה ועוד הישגים במעט מאמץ מודע, ואחרים משיגים זאת עם המון קשיים. וישנם ארגונים שנכשלים למרות כל מאמציהם להגשים את תשוקותיהם ושאיפותיהם. כל האירועים אותם אתם חווים ל"טוב" או ל"רע", הינם גורם של התגרות מהמערכת הקוסמית, או מבחנים למען תוכלו להביא את מחשבותיכם והתנהגותכם לידי מודעות גדולה יותר ומדויקת יותר,  כך שתוכלו ללבלב מחרים עוצמתיים ויפים יותר.

נדרשת מנהיגות חדשה על מנת להוביל ארגונים להשיג תודעה עילאית ולהיכנס אל תוך "חדר הפיקוד" האנרגטי. זו מנהיגות שיוצרת גישה  חדשה לעצמה, לאחר, לסביבה, לתכלית הקיומית, ממקום של אהבה – אור (ידע) ועוצמה. היא איננה תפקיד, תכונות או מעמד פונקציונאלי, אלא שלם המחובר לכוח עליון. היא גישה לחיים מתוך חופש, מתוך אותנטיות, מתוך "אדון בביתו" ללא היגררות אחרי התניות, הרגלים, ציפיות וסמכות חיצונית. זו מנהיגות הפועלת ללא הצורך להוביל אחרים, אלא לקחת אחריות על עצמה בלבד.

אין מנהיגות אור-אהבה-עוצמה פועלת לבדה בראש הארגון. אין יותר מנכ"ל יחיד, או גיבור שעל גבו מונח הארגון כולו, אלא מנהיגות קיבוצית. "אחרי שנת 2000 מערכת מנהלית קיבוצית תקום בכל היקום ובעולמכם" ("ספר הידע", חוברת 4). כמו בקוסמוס, מנהיגות קיבוצית היא זו שתנהל את ארגוני המחר. לכן, אתם כמנהיגי ארגוניכם, ראוי שתבינו כי אין יותר טעם להיאחז בתפיסות המנהיגות המסורתית שהיא אינדיבידואלית, אלא להתפתח כמנהיגות שיתופית, הנוכחת באהבה, בקבלה, בשמחה. מנהיגות שיתופית הינה מנהיגות של מכלול היוצרת שדה מאוחד של השפעה עוצמתית. כדי להשיג מכלול חדשני זה, על שלושה בעלי תפקידים להשיג קואורדינטה תפקודית – אחדות:

ה- CEO (chief executive officer) מתמקד בעיקר ב:

 1. לספק תחזוקה לכל מה שנברא בארגון על מנת להשיג עוצמה (אנרגיות, אבולוציות, תקנות, תכלית).
 2. לספק את אנרגיית החיות והבריאות לארגון כולו.
 3. לתכלל הרמונית את כל המרכיבים, המערכות והניגודים לכדי אחדות בעלת עוצמה.
 4. לפתח את ארבעת הוקטורים.
 5. ליצור אווירה של שקט וחופש.

ה- CCO (chief consciousness officer) הוא מנהל "חדר הפיקוד האנרגטי" של הארגון. זהו בהחלט תפקיד חדש בארגון שאחראי:

 1. לסייע לעובדים להשיג תודעת מהות ותדר של מכלול.
 2. לנהל סולם רצונות חדש.
 3. לגייס את הארגון כולו  לקידום מטרותיו המרכזיות.
 4. לפתח את הארגון אל עבר הממד האוניברסאלי.
 5. להנחות  תהליכים מטהרים ומרפאים משליליות וקיבעונות.

ה- COO (chief operation officer) מנהל את הפעילות הפונקציונאלית – מקצועית – השורה התחתונה, באמצעות:

 1. צוותים איכותיים היוצרים "מרחב שותפות".
 2. השגת מטרות ויעדים פונקציונאליים, תכנון לטווח קצר ולטווח ארוך, פיתוח מקצוענות העובדים, גיוס משאבים, תיאום, ביקורת ובקרה ממקום של יחסים איכותיים.

מנהיגי ארגונים, מי מכם מסכים להתריס כנגד השפעות השנים ולהתחבר בגלוי אל סדר אוניברסאלי חדש הנמצא בהלימה עם זרימת השמים? חשוב שתבינו כי הגעתם לעולם וטיפסתם לתפקיד בו אתם נמצאים כמשימה אבולוציונית. נשמתכם בחרה להניע גלגלי אבולוציה רוחנית – אוניברסאלית כדי לסייע לארגונכם ולמאסה של אנשים שעובדים אצלכם להגיע לעוצמתם ולממש את הפוטנציאל שלהם. "אחריות ניתן להפקיד רק בידיהם של אלה שהשיגו תודעה אמיתית" ("ספר הידע", חוברת 9).  אל תמעיטו בערככם. אתם נמצאים היום כאן:

 • כי קיימת בכם התעוזה להיות חורשי התלמים הראשונים של התוכנית האבולוציונית החדשה בארגונכם.
 • כי אתם כבר מבינים שארגוני המחר הינם ארגונים רוחניים של אנשים השווים מיליון $.
 • כי אתם אמיצים לפתח את ארגונכם כשדות אלקטרומגנטיים של תודעות עילאיות.
 • כי אתם אמיצים לפתח את ארגונכם כבתי ספר לאבולוציה המממשים את ההון הרוחני ומשיגים עוצמת השפעה.
 • כי אתם אמיצים להיות מנהיגות קיבוצית מוכללת.
 • כי אתם אמיצים לפתוח את "חדר הפיקוד" לכל.

 

הצליחו!!!!

קישורים רלבנטים באתר:

מנהיגים ברשת

www.leadersnet.co.il

leaders@leadersnet.co.il

© כל הזכויות שמורות ל"מנהיגים ברשת" פברואר 2007. החומר מותר לשימוש אישי בלבד. אין לעשות בחומר שימוש מסחרי/עסקי ו/או להפיצו בכל דרך שהיא (להוציא באמצעות יצירת קישור למאמר ספציפי  ולעמוד הבית במקביל) מבלי לקבל רשות מפורשת בכתב מהנהלת האתר

 

יכול לעניין..

אמץ את החלום – הנהגה ניהולית, ניהול ממקום אחר

(הנהגה ניהולית – ניהול ממקום אחר) מאת: דוד צור מנכ"ל חברת IMPRESS MEDIA     …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *