ראשי » ניהול המשאב האנושי » יחסי עבודה » שיטת ה-CO-EMPLOYMENT מעלה את שביעות הרצון של עובדים זמניים

שיטת ה-CO-EMPLOYMENT מעלה את שביעות הרצון של עובדים זמניים

הרחבה לכתבת משאבים, גיליון 137, 24 נובמבר 1998

 

יעל גרינולד, סמנכ"לית שיווק ואיכות ב-"או.אר.אס" מדווחת על הנהגת שיטת ה-CO-EMPLOYMENT (העסקה משותפת) בקרב העובדים הזמניים של החברה – עובדה, שתרמה לעליית שביעות הרצון של העובדים. לדבריה, עלתה שביעות הרצון של העובדים מאז הנהגת השיטה לפני שנתיים מ-86 אחוזים ל-92 אחוזים והדבר מהווה "עליה משמעותית", שכן קשה מאוד לשפר שביעות רצון מהעבודה.

במסגרת השיטה, עובדי חברת כוח האדם, זכאים ליחס זהה לזה של העובדים הקבועים במקום העבודה. למשל בקבל מתנות מההנהלה, השתתפות בכנסים ובאירועים חברתיים שבמסגרת העבודה, קבלת מזכרים מטעם ההנהלה, הסעות למקום העבודה, ארוחות בחדר האוכל וכדומה.

 

שיטת "ההעסקה המשותפת" התפתחה בארה"ב לפני כחמש שנים ולדברי מנכ"ל החברה, דורון סבג, "או. אר. אס" היתה חברת כח האדם הראשונה בישראל שיישמה את השיטה לפני כשנתיים, זאת בעקבות חקיקת החוק המגדיר את החובות והזכויות של חברות כח האדם והעובדים הזמניים שלהן.

 

השיטה לא הונהגה בישראל לפני קבלת החוק, כי מעסיקים חששו שהנהגתה תגרור הגשת תביעות על-ידי עובדי חברת כוח אדם, להכרה בהם כעובדים רגילים וקבועים של החברה, שאצלה הם עובדים. "בשל חשש זה, בעבר היו מעסיקים, שלא התירו לעובדים הזמניים אפילו להיכנס לחדר האוכל", אומר סבג, ומציין כי עדיין קיים חשש אצל מנהלי משאבי אנוש מהנהגת השיטה, בשל אזהרות עורכי הדין של הארגון, שעובדי חברת כוח האדם עלולים להגיש תביעות משפטיות להכרה בהם כעובדי הארגון, על רקע מבחני השתלבות. לדברי סבג, שיטת ה"העסקה המשותפת" התפתחה בארה"ב בעקבות מחקרים שהראו כי הזדהותם של עובדים זמניים עם מקום העבודה נמוכה יותר, ומטרת השיטה הייתה למנוע את התחושה של עובד טוב סוג ב' ולהגביר את ההזדהות עם מקום העבודה על מנת למנוע פגיעה בתפוקה.

 

לדברי סבג, מתוך כשמונת אלפים העובדים הזמניים המועסקים בחברה, רק כ-10-7 אחוזים זוכים להעסקה במסגרת השיטה עקב הימנעות חברות מיישומה לנוכח ההשקעה הכספית הנדרשת מהן בשל כך. עם זאת מציין סבג, כי מפעלי ההיי טק פתוחים יותר ביחס לשיטה, זאת בין היתר מאחר שהם פחות מאוימים מאפשרות הגשת תביעות לקבלת קביעות לנוכח חוזי ההעסקה האישיים הנהוגים בהם ממילא.

 

 

קישורים נוספים שנמצאו בידי מנהיגים ברשת:

 

כתבה רחבת היקף מתוך המגזין און-ליין

Hr magazine The society for human resource mangement בנושא.

בנוסף אנו מפנים למאמר המצדד בהעסקת עובדים זמניים ממגזין זה.

מתוך: http://www.shrm.org/

 

 

 

קישורים רלבנטים באתר:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יכול לעניין..

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

עבודה בחג פורים

   מאת:  עו"ד הילה פורת*         תקציר האם בחג פורים זכאי עובד ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *