פורטל במשאבי אנוש

הרחבה לכתבת משאבים, גיליון 206, 5 אפריל 2000

 

"מ.ל.ל תעשיות תוכנה ומחשבים" משיקה מערכת אינטרנטית לניהול המשאב האנושי בארגון, הנותנת מכלול רחב של שירותים למנכ"ל ולמנהל משאבי האנוש, כמו עיבודי שכר, מבחנים, מאות סוגים של דוחות מפורטים, בנגישות למשתמש בכל זמן ומכל מקום, "און ליין". שירותי הפורטל, , hrstatus.com יינתנו כלשכת שירות על ה- WEB .

"הפורטל החדש מציב סטנדרט חדש ומהפכני לטיפול במשאב האנושי בכמה מימדים", אומר מנהל השיווק של מ.ל.ל, רון שני. ראשית, כל עבודת ניהול המשאב האנושי תתבצע באמצעות האינטרנט, והמידע יתקבל "און ליין", ללא צורך בגורם מתווך להפקת דו"חות.

כמו כן, תפחת חשיבות "הזמן והמקום", כי האינטרנט יאפשר לדרגים ניהוליים לעבוד עם מערכת תומכת החלטה, המכילה מידע עדכני על ההון האנושי בארגון, להפיק על פי צורכיהם מאות סוגים של דו"חות מפורטים, בצורה קלה וזמינה.

"השימוש בפורטל גם יביא לחסכון משמעותי בכוח אדם בארגון המופקד על הטיפול במשאב האנושי". לפי בדיקת מ.ל.ל, בארגון המונה כ- 100 עובדים, ניתן לחסוך כ- 50 אחוזים מעלויות תפעול מערכת השכר. "ושעות עבודה רבות שהוקדשו עד כה לטיפול השוטף ולבקרה, יוקצו מעתה לניתוח מעמיק יותר של הדו"חות, הפקת לקחים, וייעול הארגון, ובעקבותיהם, מן הסתם, חסכון כספי נוסף".

העבודה באמצעות הפורטל המאובטח, תורמת בצורה משמעותית, אומר שני, לשיפור מירבי ברמת הסודיות וצנעת הפרט. "הטיפול הישיר של הדרג הניהולי במשאב האנושי באמצעות הרשת, חוסך התערבות מיותרת של גורמים מתווכים אחרים, כמו שליחים המעבירים מעטפות לעדכוני שכר, הפוגעים ברמת הסודיות".

מ.ל.ל מתכוונת להרחיב בעתיד את "רעיון הפורטל" גם לספקים של הארגון, לשותפים עסקיים וגורמים נוספים, ותיווצר כלכלת רשת חדשה, כי "הבסיס לעסקים היה מאז ומתמיד מערכות של יחסים וקשרים".

 

קישורים רלבנטים באתר:

 

 

 

 

 

 

 

 

יכול לעניין..

רוצה שהחברה שלך תגדל? פטר את המנהלים שלך!

    מאת: עפרי קדוש *     עובדים רבים מידי עובדים בשביל הבוס שלהם ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *