על איכות של נשים מנהלות – טום פיטרס (כתבה חמישית בסידרה)

 מתוך פורום שיווק – עיתון מקצועי לשיווק, גיליון 526, 21 בדצמבר 2000

 

"כמנהיגות, נשים מובילות על גברים", אומר טום פיטרס, גורו הניהול האמריקאי. "מחקרים רבים הראו, שנשים מנהלות עולות על גברים מנהלים כמעט בכל מדד. הבעיה עם גברים היא, שהם אוהבים חוקיות וחוקים. הם הולכים לצבא ולומדים מי בכיר ממי דרך ספירת פסי הדרגות שיש למישהו על השרוול או על הכתפיים. נשים יותר מעודדות יחסים בינאישיים ופחות אוהבות חוקים. הן פחות  מחשיבות דרגות ומעמדות ויותר מתקשרות על בסיס אישי. נשים מקשיבות טוב יותר, יש להן יכולות תקשורתיות טובות יותר ואינטואיציות טובות יותר.

"אחת העצות שלי למנהלי מכירות שעוברים את הסמינרים שלי היא, לחזור לעסק, לפטר את כל אנשי המכירות הגברים שלהם ולשכור במקומם נשים. אני לא מתכוון לזה מאוד ברצינות, אלא רק מנסה להגיד שהחברות כיום לא משתמשות באחד המשאבים החשובים והכי לא מנוצלים שלהן: נשים בתפקידי מפתח.

"יש מי שטוענים, שנשים יכולות לנהל בהצלחה 98% מפעילות העסק ללא גברים, אבל כשצריך לקבל החלטה בסיכון גבוה, אז צריך גבר, כיוון שהוא אינו חושב בצורה רציונלית ולכן יכול לקחת החלטה שהמשמעות שלה לעסק היא או צל"ש או טר"ש. מדובר בסוג של החלטות, שאם היו נשקלות בצורה רציונלית, הן כלל לא היו נלקחות בחשבון.

"בשנים הבאות אני צופה שליטה ניהולית גברית בחברות שעוסקות בתחום הסחורות, בעוד ששליטה ניהולית נשית תתבטא בתחום השירותים ובעסקים שמספקים חוויות".

מאת: ערן יסעור, לונדון – הכתבה מבוססת על ראיון מיוחד עם גורו הניהול האמריקאי, טום פיטרס ועל סמינר שנערך בסוף חודש נובמבר בלונדון על ידי The Economist Conferences.

מצגת פאואר פוינט של ההרצאות בסמינר ניתן למצוא באתר /http://www.tompeters.com

קישורים נוספים שנמצאו בידי מנהיגים ברשת:

 

מצגת פאור פוינט מהכנס The Economist Conferences, London, UK  ב- 29/11/00

מתוך: האתר הרשמי של טום פיטרס /http://www.tompeters.com/training

 

קישורים רלבנטים באתר:

מנהיגים ברשת

www.leadersnet.co.il

leaders@leadersnet.co.il

© כל הזכויות שמורות ל"מנהיגים ברשת" מאי 2002. החומר מותר לשימוש אישי בלבד. אין לעשות בחומר שימוש מסחרי/עסקי ו/או להפיצו בכל דרך שהיא (להוציא באמצעות יצירת קישור למאמר ספציפי  ולעמוד הבית במקביל) מבלי לקבל רשות מפורשת בכתב מהנהלת האתר

 

יכול לעניין..

המנהל כחונך – העצמה בעידן שינוי ומשבר

   פיתוח תפישת המנהל כחונך ומפתח         מאת: נורית רוזוליו – בן-המוזג …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *