עוצמת הארגון ויכולת הישרדותו תלויה בעוצמת המובילים שלו, אימון מאפשר להכשיר מנהלים כמובילים

 

מאת: גיל בוצר *  S_TH_rtf7226468741_627121709

 

מאז שנות השמונים צמח תחום הפיתוח והאימון של מנהלים בארגונים באופן מואץ. תוכניות ההדרכה המסורתיות והחשיבה במונחים של שיפור התייעלות ושינוי הוחלפו במידה רבה בתוכניות אימון ופיתוח, המאופיינות בפרדיגמה חדשה הממוקדת במובילות ובפריצת דרך.

לפי מחקר של אוניברסיטת הרווארד [1], תחום אימון המנהלים בעולם, הגיע למחזור של 2.4 מיליארד דולר בשנת 2006 עם קצב צמיחה שנתי חזוי של לפחות 18% עד שנת 2011.

עם זאת, עד כה נערכו מעט מאוד מחקרים אקדמיים החוקרים את הדרך בה משפיע אימון מנהלים על התוצאות האישיות שלהם ועל ביצועי הארגון.

במסגרת עבודת דוקטורט ( Determinants, processes, and outcomes of executive coaching), שכותב מר גיל בוצר מאוניברסיטת מונש באוסטרליה (בשיתוף חברת Coaching  של טל רונן), המתמקדת בהבנה כיצד לפתח מיומנויות מובילות במנהלים, עסק המחקר גם בזיהוי סוג המנהלים, שעשויים להפיק את המיטב מהאימון ובתנאים במסגרתם מביא האימון מביא לביצועים אישיים גבוהים, יוצר רמה גבוה יותר של Well Being ומאפשר לארגון ליצור תוצאות חדשות.

תוצאות ראשוניות של המחקר מעידות כי בעקבות אימון:

א.  עלתה רמת המודעות העצמית של המנהלים – היכולת להסתכל פנימה ולשקף החוצה.

ב.  עלתה רמת שביעות הרצון של המנהל מהקריירה שלומרמת הצלחתו, מהתקדמותו בתחום ניהול הקריירה, מהכנסתו, מהתפתחותו האישית, ומהפעולות שנקט ע"מ להגשים את מטרותיו ולרכוש מיומנויות חדשות.

ג.  עלתה הערכתו של הממונה הישיר לביצועי המנהל – בתחומים של; יעילות בהשגת מטלות אישיות, הסתגלות לשינויים אישיים וארגוניים, שיפור היוזמה, עבודת צוות והפיכת המנהל לשגריר של  הארגון.

* גיל בוצר, הנו אחד מהמנחים בתוכנית  Executive Coaching and Leadership Program  של היחידה להכשרת מנהלים במרכז הבינתחומי הרצליה,  המאפשרת למשתתפים לרכוש את מערך מיומנויות האימון המתקדם ביותר תוך חיזוק יכולתם לפעול כמובילי ומנהלי אימון וכמאמנים פנים ארגוניים.

 

ביבליוגרפיה

  1. Bozer, G. and A. Pirola-Merlo (2007). "Executive coaching effectiveness: A conceptual framework." Monash Business Review 2(2): 44-45.
  2. Ferguson, N. and M. Whitman (2003). "Corporate therapy." Economist 369(8350): 61.

[1] . Ferguson, N. and M. Whitman (2003). "Corporate therapy." Economist 369(8350): 61.

קישורים רלבנטים באתר:

מנהיגים ברשת

www.leadersnet.co.il

leaders@leadersnet.co.il

© כל הזכויות שמורות ל"מנהיגים ברשת" מאי 2009. החומר מותר לשימוש אישי בלבד. אין לעשות בחומר שימוש מסחרי/עסקי ו/או להפיצו בכל דרך שהיא (להוציא באמצעות יצירת קישור למאמר ספציפי  ולעמוד הבית במקביל) מבלי לקבל רשות מפורשת בכתב מהנהלת האתר

יכול לעניין..

מה יעזור מחשב משוכלל אם אינו מחובר לחשמל?

    מאת: בני מרגליות *   שישי בצהרים, עוד מעט שבת. קניתי עיתונים והרהרתי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *