ראשי » ניהול המשאב האנושי » אסטרטגיות בניהול מש"א » יעדים בתקופת רגיעה למנהל משאבי אנוש

יעדים בתקופת רגיעה למנהל משאבי אנוש

הרחבה לכתבת משאבים, גיליון 276, 3 בספטמבר 2001

לחץ לקבלת מידע נוסף

 

תפקידו מנהל משאבי אנוש בתקופת רגיעה כמו זו היום, שונה מתפקידו בתקופת לחץ. בתקופה זו תפקידו של מנהל משאבי אנוש הוא לדאוג לארגון כשיר, ברמת מצוינות גבוהה. מנהל משאבי אנוש צריך להיות עם היד על הדופק, ולהכין את הארגון ואנשיו למשימות שבדרך, אומר ברק גפני, מנהל משאבי אנוש ומינהל של חברת "ברטל זיווד אלקטרוני".

שנת 2000 התאפיינה ב 'טירוף מערכות' בעומס הפעילות, תחרות קודחת בגיוס עובדים, ו'לחימה סביב השעון' של יחידת משאבי אנוש, כאילו היתה מחלקת פיתוח בחברה.

שנת 2001 צריכה להיות מוקדשת להטמעת תהליכים ונהלים. גפני נוקט בביטויים צבאיים, זה הזמן למנהל (או מנהלת) משאבי אנוש להעלות את ספינת המלחמה שלו למבדוק, לתיקוני דרג ד'. דרג ד' הוא מושג מהתחום הטכני, מבהיר גפני, ופירושו שיפוץ יסודי. כשהספינה על מבדוק, בודקים אותה טוב-טוב, משמנים את כל חלקיה, מחליפים את הנחוץ החלפה, וכך מכינים אותה לקרב הבא.

זה הזמן לבצע כל מה שחיוני ולא ניתן היה לבצע בתקופת הלחץ, כדי להיערך ל- .2002 – 2003 צריך לנצל את הזמן הזה להיות מוכנים כשהשוק יתעורר, להיות בחזית השוק ולנגוס במתחריו, אחרת הוא עלולים להפסיד בקרב הבא.

 

מה אמור לעשות היום מנהל משאבי אנוש?

  • רענון וכתיבה מחדש של הנהלים המשלבים וקושרים את יחידות הארגון, לאורך ולרוחב, לעבודה משותפת.
  • עידכון נהלים הנוגעים לתחום משאבי אנוש, כמו נהלי קליטת עובד, נהלי הדרכה וכו'. רצוי לשאול האם כל הנהלים בתחום משאבי אנוש מותאמים לעידן החדש? האם זה הזמן ליצירת נהלים חדשים, לשינוי טפסים? האם זה הזמן לחידוש האווירה בארגון?
  • הטמעה של שיטות עבודה ומערכות מחשוב חדשות. ארגונים רבים שחששו להטמיע מערכות בתקופת הלחץ, כדי לא לגרום לקריסת הארגון. זה הזמן למערכות חדשות, כמו מערכות ,ERP מערכות הדרכה, מערכות משאבי אנוש וכדומה.
  • רענון השורות, המתבטא בהכשרות מקצועיות, מתן מענה לשאלה אם לעובדים ולמנהלים הידע הנדרש להנעת הארגון קדימה. זה גם הזמן להחליף אנשים, עם כל אי הנעימות שבזה, לפטר ולקלוט אחרים, יש היום אנשים טובים בשוק העבודה, מחברות שנסגרו או צומצמו.

 

 

קישורים רלבנטים באתר:

 

 

 

 

 

 

 

 

יכול לעניין..

רוצה שהחברה שלך תגדל? פטר את המנהלים שלך!

    מאת: עפרי קדוש *     עובדים רבים מידי עובדים בשביל הבוס שלהם ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *