ראשי » ניהול המשאב האנושי » יחסי עבודה » השלכות פס'ד צ'ק פוינט על 'תקופת צינון'

השלכות פס'ד צ'ק פוינט על 'תקופת צינון'

הרחבה לכתבת משאבים, גיליון 17 220 יולי 2000

 

בית הדין לעבודה צמצם את היכולת להגביל, באמצעות "תקופת צינון", עיסוקו של עובד בפסק בדין צ'ק פוניט. משמעות פסק הדין היא כי עובד יכול לעבור לעבוד בחברה אחרת, ואף בחברה מתחרה ללא תקופת צינון, גם אם נחתמה התחייבות כזו בחוזה העבודה. זאת, למעט חמישה מצבים, שקיומם, מקצתם או כולם, עשוי לגרום לבית הדין לאכוף את סעיף הגבלת העיסוק, ואלה הם: הכשרה ו/או תמורה מיוחדת שניתנה לעובד, קיומו של סוד מסחרי הידוע לעובד, קיומם של יחסי אמון מיוחדים בין העובד לחברה הנובעים מעצם תפקידו, פגיעה כלכלית חמורה בחברה, וכן העדר תום לב בעזיבת החברה ובמעבר לחברה מתחרה (כגון מעבר לחברה שיש לה מיזם משותף עם חברתו של העובד).

חברות היי טק יותר ויותר מתאימות התנהגותן להלכת פס"ד צ'ק פוינט, כדי למנוע מעצמן נזקים העלולים להיגרם מ'עריקת' עובדים לחברות מתחרות, וכדי לצמצם את מידת תופעת העריקה, אומרת עו"ד קליה קליין, מנהלת מחלקת דיני עבודה במשרד עורכי הדין איתן- פרל- לסר- כהן צדק. בעקבות פסק דין זה, חברות מודעות יותר לצורך שלהן לנקוט בפעולות לשמירת סודותיהן המקצועיים, להגביר רמת אבטחת המידע ואת הפיקוח הפיזי של הנכנסים לתחומן. כל זאת כדי שלא ייטען כנגדן, על-ידי עובד שעזב, כי לא היו לחברה שאותה עזב סודות מקצועיים, ולא הושקע מאמץ בשמירת סודות אלה. יתכן, והגידול במספר הבקשות לפטנטים בתחום זה מעיד בין היתר על מאמץ מצד חברות היי-טק לאבטח את עצמן גם מפני עזיבת עובדים.

 יצוין, כי מוקדם עדיין להעריך כיצד תשפיע חקיקה זו על האינטרסנטיות העסקית המאפיינת את שוק ההיי-טק ודומה, כי נדרשת המתנה למקרי מבחן נוספים, אשר טרם הגיעו להכרעה בבית דין כגון כאשר עובד עוזב משדל עובדים נוספים להצטרף עמו לחברת היי-טק חדשה.

 

קישורים רלבנטים באתר:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יכול לעניין..

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

עבודה בחג פורים

   מאת:  עו"ד הילה פורת*         תקציר האם בחג פורים זכאי עובד ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *