ראשי » ניהול המשאב האנושי » תגמולים, שכר וחשבות » הוצאת עובדים לנופש בפועל כתחליף לתשלום דמי הבראה

הוצאת עובדים לנופש בפועל כתחליף לתשלום דמי הבראה

 

מאת: הילה פורת, עו"ד *

rtf3330991446_435429390

האם מעסיק יכול לכפות נופש על עובדיו, וזאת במקום תשלום דמי הבראה לכל עובד?

 

הילה פורת, עו"ד, משיבה:
עקרונית, נראה כי אין בעייתיות בהסדר בין מעסיק לבין עובדיו, לפיו המעסיק מממן נופש לעובדים במקום לשלם להם את דמי ההבראה להם הינם זכאים, כל עוד מתמלאים התנאים שלהלן:

  1. כל עובד הסכים במפורש כי קבלת ההטבה הינה על חשבון תשלום דמי הבראה המגיעים לו. לדעתנו, רצוי שהסכמה כזו תיעשה בכתב ותכלול פירוט סכומים – שאז יהיה ברור לכל עובד על מה בדיוק הוא מוותר תמורת ההטבה. 
  2. שיעור ההטבה שתינתן לכל עובד יהא לפחות שווה ערך לדמי ההבראה המגיעים לו עפ"י היקף משרתו ומספר שנות עבודתו במקום העבודה.
  3. עובד שלא יהיה מעוניין לצאת לנופש, מכל סיבה שהיא, יוכל לקבל את דמי ההבראה להם הוא זכאי. כלומר, לדעתנו, לא ניתן לכפות הסדר שכזה על עובד.
  4. מדובר בנופש על כל המשתמע מכך, ללא שילוב של השתלמות, הרצאות מקצועיות וכדומה.

 

* עו"ד הילה פורת, מומחית בדיני עבודה, מחברת הספר "דיני עבודה המדריך המלא" ומנהלת אתר עולם העבודה www.hilaporat.co.il

קישורים רלבנטים באתר:

יכול לעניין..

הילה פורת

התיישנות חופשה שנתית

  מאת: הילה פורת, עו"ד * סעיף 31 לחוק חופשה שנתית, התשי"א-1951 (להלן – החוק), ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *