האיגוד הישראלי לאסטרטגיה: 'עשרת הדיברות' לבחירת מאמן עסקי והגעת המאמנת פראן פישר

 

 

 

 

 

 

 

 

מאת: יורם רביב,

יו"ר האיגוד הישראלי לאסטרטגיה *

rtf8579847037_1950617359

האיגוד הישראלי לאסטרטגיה, יארח החודש את המאמנת העסקית הפופולארית מארה"ב – הגב' פראן פישר**, לסדרת סדנאות למנהלים ומאמנים בנושא העצמה, הגשמת החזון האישי ועצמאות ניהולית ורגשית. הסדנאות יתקיימו במלון שרתון מוריה בת"א, בתאריכים 21-11 במאי.

יורם רביב, הנמנה על חניכיה של פראן פישר ומשמש כיו"ר האיגוד ומאמן אישי ועסקי, מציג את "עשרת הדיברות" לבחירת מאמן עסקי שיבטיחו לך ולארגונך הפקה של התוצאות המיוחלות מתהליך האימון והחזר השקעה (ROI) ברור ומשמעותי.

תחום האימון העסקי (Coaching) החל להתפתח בארץ לפני למעלה מ- 10 שנים, אולם הפריצה המשמעותית שלו לתודעת הסקטור הפרטי והעסקי בישראל, מאפיינת את השנים האחרונות. בשנים אלה, האימון העסקי, המהווה שירות מקצועי לכל דבר, הולך ומתמסד כמתודולוגיה אפקטיבית במיוחד לשיפור תוצאות, הישגים ואיכות חיים, הן ברמת הפרט והן ברמת הארגון.

מהו אימון? שותפות עם לקוחות בתהליך מעורר מחשבה ויצירתי, המעודד אותם למקסם את הפוטנציאל האישי והמקצועי שלהם. מאמנים מקצועיים מספקים שותפות מתמשכת במטרה לעזור ללקוחות להשיג תוצאות מספקות בחיים האישיים והמקצועיים. בנוסף, מאמנים מסייעים להם לשפר את ביצועיהם ואת איכות חייהם. 

מהו אימון עסקי? מטרתו להוביל את המנהל ו/או הצוות להשגת המטרות והיעדים שלהם בארגון, תוך התייחסות למנהל או לצוות כחלק מהותי מהמכלול הארגוני.

 

האימון הינו תהליך מאומץ, ממוקד יחסים ומביא תוצאות, המוגדר בתקופת זמן ארוכה יחסית לאימון אישי לחיים. המנהל ו/או הצוות מגדירים מה המצב הרצוי, אליו שואפים להגיע, ומתכננים את תוכנית העבודה שתיבנה במסגרת תוכנית האימון. 

מה מביא לעלייה בחשיבות האימון העסקי בארץ ובעולם והפיכתו לפופולארי?

סביבת עבודה דינאמית המשתנה במהירות, עלייה בכמות הארגונים בעלי מבנה ארגוני שטוח ומודרני, העברת האחריות על התפתחותו האישית לאינדיבידואל, החלפת מקומות עבודה בתדירות גבוהה משמעותית מבעבר, צורך גבוה יותר בקבלת החלטות משופרת של מנהלים בכירים בשל מחיר הכישלון, הגברת התמיכה של ארגונים בפעילויות למידה והתפתחות והצורך בהתפתחות מכוונת ומותאמת אישית, והצורך בלמידה והתפתחות ארוכות טווח.

 

כיצד ניתן להשיג תוצאות משמעותיות מיוזמת האימון בארגון?

להלן "עשרת הדיברות" עבור ארגונים המתלבטים בבחירת מאמן עסקי מוצלח:

  1. הגדירו באופן ברור עם כל בעלי העניין השונים בתהליך ואת הצורך והאתגרים שלשמם הארגון והמתאמנים זקוקים למאמן.
  2. הגדירו את פרופיל המאמן המתאים לתרבות ולאקלים הארגוני הייחודי לארגון שלכם.
  3. בדקו את יכולת המאמן להשתמש ביוזמת האימון על מנת למנף את ביצועי הארגון והמתאמנים תוך הצגת ROI (החזר על ההשקעה) משמעותי, ברור ומהיר.
  4. בררו את הכשרתו והסמכתו של המאמן: חשוב לברר האם בית הספר והמאמן מוסמכים מטעם ארגון מאמנים מוכר, כגון לשכת המאמנים הישראלית ו/או לשכת המאמנים הבינלאומית הגדולה. ICF הוא ארגון הגג המוביל למאמנים, כאשר קיימים מספר בתי ספר עולמיים ומקומיים המוכרים ומאושרים על ידו.
  5. יש לבחון האם המאמן מתעדכן במתודולוגיות ובטכניקות הניהוליות המתקדמות הקיימות כיום בתחום והאם הוא משתתף בסדנאות והכשרות מקצועיות באופן שוטף?
  6. בחנו מי מאמן את המאמן שלכם? על כל מאמן מקצועי מוטלת האחריות לבצע אימון supervision כחלק מתהליך ההסמכה.
  7. חשוב לבחון את הניסיון העסקי של המאמן והידע הרלוונטי שלו אודות הסביבה העסקית והשוק של הארגון.
  8. על אף שתואר אקדמי רלוונטי אינו הכרחי ואינו מבטיח מאמן מוצלח יותר, תואר אקדמי רלוונטי (M.B.A ותארים מתקדמים יותר) בהחלט עשוי להוות יתרון.
  9. יש לשאול שאלות לגבי אופן וסגנון עבודת המאמן והשיטות למדידת הצלחת התהליך.
  10. בחינת הקשר הבינאישי והכימיה שנוצרים בין המאמן למתאמן לאחר מפגש ניסיון.

בכל אופן, מומלץ לראיין מספר מאמנים נוספים על מנת לקבל קנה מידה להשוואה.

 

כעת, כל שנותר לכם הינו להיות מוכנים לבצע שינוי אמיתי ולהשיג פריצת דרך משמעותית שתוביל אתכם ואת ארגונכם לשיפור בביצועים, ברווחיות ובהגשמה האסטרטגיה הארגונית והאישית. 

 "האיגוד הישראלי לאסטרטגיה" יוסד ע"י יועצים עסקיים ואנשי אקדמיה במטרה להוביל ארגונים בישראל למצוינות מתמדת בביצועיהם תוך התמקדות בשלב יישום האסטרטגיה.
על מנת לממש מטרה זו. האיגוד יקיים סדנאות, ימי עיון וכנסים שיתמקדו באסטרטגיה וביישומה, בשיתוף איגודים ופורומים מקצועיים ופונקציונאליים נוספים.

כמו כן, האיגוד מפרסם ניוזלטר דו-שבועי המציג מאמרים מקצועיים, מחקרים, ניתוחי אירועים וטכנולוגיות חדשות.

 

**פראן פישר, בעלת התואר "מאסטר קואץ'" ((MCC מהפדרציה הבינלאומית לאימון (ICF), הנה חלוצה ופורצת דרך עולמית בתחום האימון העסקי. בין היתר, כיהנה בתפקיד המנהלת הראשונה של התאחדות הארגונים להכשרת מאמנים (ACTO) וכיו"ר וועדת ההמלצה של ה-ICF.

במהלך השנים, זקפה לזכותה שעות עבודה רבות עם מנהלים ומנהיגים, וסייעה להם בתכנון, גיבוש והגשמת החזון. התוכנית הפופולארית שלה "Living Your Vision" – לחיות את החזון שלך, ידועה כתהליך שמעצים אנשים באמצעות הפיכת חזונם האישי למציאות חייהם.

ב-1997 ייסדה פישר את "האקדמיה להכשרת מאמנים" בה נלמדים מודלים פורצי דרך של אימון לעיצוב מחדש, הידועים כ"אימון מן הפנים אל החוץ" (Coaching from the Inside Out).

יורם רביב, נמנה על חניכיה של פראן פישר ומשמש כיו"ר האיגוד ומאמן אישי ועסק.

קישורים רלבנטים באתר:

מנהיגים ברשת

www.leadersnet.co.il

leaders@leadersnet.co.il

© כל הזכויות שמורות ל"מנהיגים ברשת" מאי 2008. החומר מותר לשימוש אישי בלבד. אין לעשות בחומר שימוש מסחרי/עסקי ו/או להפיצו בכל דרך שהיא (להוציא באמצעות יצירת קישור למאמר ספציפי  ולעמוד הבית במקביל) מבלי לקבל רשות מפורשת בכתב מהנהלת האתר

יכול לעניין..

מה יעזור מחשב משוכלל אם אינו מחובר לחשמל?

    מאת: בני מרגליות *   שישי בצהרים, עוד מעט שבת. קניתי עיתונים והרהרתי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *