גרטנר: מכירות הטלפונים הניידים עלו ב-35% ברבעון השלישי 2010; מכירות המכשירים החכמים עלו ב-96%

 

הודעה לעיתונות 11.11.10

 

מכירות הטלפונים הניידים למשתמשי קצה בכל העולם הסתכמו ב-417 מיליון יחידות עבור הרבעון השלישי של 2010, עלייה של 35% לעומת הרבעון השלישי של 2009, כך על פי גרטנר (ניו יורק: IT ) – חברת המחקר והייעוץ הבינלאומית המובילה לתחומי טכנולוגיית מידע ותקשורת ( ICT ).מכירות הטלפונים החכמים רשמו גידול של 96% לעומת הרבעון השלישי אשתקד, והן מהוות 19.3% מכלל מכירות הטלפונים הניידים עבור הרבעון השלישי 2010.
"זוהי העלייה הדו-ספרתית השלישית ברציפות בנרשמת במכירות הטלפונים הניידים, דבר אשר מצביע על התיאבון הבריא של הצרכנים. ברבעון זה אנדרואיד ואפל רשמו מכירות בהיקף חסר תקדים. נתח השוק של אפל עקף את זה של  RIM בצפון אמריקה, ואילו אנדרואיד הציג צמיחה מהירה בנפח המכירות למקום שני בקטגוריית מערכות ההפעלה", כך קרולינה מילאנסי, סגן נשיא למחקר בגרטנר.
למרות ששלוש יצרניות הטלפונים המובילות – נוקיה, סמסונג ו- LG , נותרו בעינן, הרי שברבעון השלישי הגיחה אפל אל תוך רשימת חמש הגדולות, ובכך עקפה את  RIM והגיעה למקום הרביעי.ברבעון השלישי מכרה נוקיה 110.4 מיליון יחידות, עם היקף מכירות נמוך יחסית למצופה עקב מחסור ברכיבים כמו מודולי מצלמה ותצוגה. נוקיה רשמה ירידה של 8.5% בנתח השוק לעומת הרבעון המקביל אשתקד.
סמסונג הציגה רבעון חזק, עם מכירות שהסתכמו ב-71.7 מיליון יחידות ברבעון השלישי של 2010, עלייה של 18.2% לעומת הרבעון השלישי 2009. למרות זאת חוותה החברה ירידה בנתח השוק ל-17.2% ברבעון השלישי 2010. חברת  LG מכרה 27.5 מיליון מכשירים ניידים ברבעון זה, בעוד נתח השוק שלה קטן ל-6.6%. אפל לעומתה הציגה רבעון מצוין, עם 13.5 מיליון מכשירים שנמכרו, וממוצבת כעת במקום הרביעי בכל העולם. ה- iPhone נמכר נכון להיום ב-89 מדינות,ומכירותיה של אפל באירופה, יפן ואסיה יותר מהוכפלו לעומת הרבעון השלישי 2009.
חברת  RIM מכרה 11.9 מיליון מכשירים למשתמשי קצה ברבעון השלישי 2010, ונתח השוק שלה משוק הטלפונים החכמים הגלובלי צנח ל-14.8%. החברה הפסידה את מיצובה כמובילת שוק הטלפונים החכמים לאפל. בנוסף על ה- iPhone4 , גם מכשירי אנדרואיד חדשים כמו ה- DroidXשל מוטורולה, סמסונג גלקסי S וה- Evo של  HTC – כל אלה נגסו בנתח השוק של  RIM . מאידך מכשירים חדשים של החברה, כמו  BlackBerry Torch עזרו בשימור מומנטום המכירות בארה"ב עקב מסעות קידום מכירות מצד  AT&T .

מבחינת מכירות מכשירים ניידים חכמים, הציג הרבעון השלישי היקף חסר תקדים של יותר מ-81 מיליון מכשירי תקשורת המבוססים על מערכות הפעלה פתוחות (מכשירים חכמים). אנדרואיד כבשה נתח של 25.5% מסך כל מכירות המכשירים החכמים בעולם, עובדה שהופכת את מערכת ההפעלה לשניה הפופולרית בעולם, אחרי הסימביאן. אפל הציגה ביצועים יוצאים מן הכלל בזירה זו בזכות ה- iPhone4 .

 

מידע נוסף זמין בדוח גרטנר המלא. (הורדת הדוח בתשלום)

 

אודות גרטנר
גרטנר היא חברת המחקר והייעוץ הבינלאומית המובילה לתחומי טכנולוגיית מידע ותקשורת ( ICT ). החברה מספקת שירותי מחקר וייעוץ ליותר מ-10,000 לקוחות, בהם מנהלי מערכות מידע ( CIOs ) ובכירים אחרים בענפי ה- IT בארגונים ובמשרדי ממשלה, כמו גם חברות טכנולוגיה ובתי השקעות. גרטנר מתמקדת באספקת ניתוחי עומק אובייקטיביים ויעוץ, ובכך מסייעת ללקוחותיה בתהליך קבלת ההחלטות והשגת צמיחה עסקית. פעילויות החברה: Gartner Intelligence , מחקרים וכנסים למקצועני  IT; Gartner Executive Programs , תכנית לחברי מועדון  EXP המספקת שירותי ייעוץ להנהלה הבכירה;  Gartner Consulting , יעוץ בהתאמה אישית הממוקד במיקור-חוץ וניהול  IT . גרטנר נוסדה ב-1979, ומעסיקה כ-4000 עובדים, בהם כ- 1,100 אנליסטים ויועצים ביותר מ-75 אתרים ברחבי העולם. גרטנר ישראל הוקמה ב-1987 על ידי ברוך גינדין, והיא בעלת אחריות אזורית גם על תורכיה ויוון. החברה מספקת ללקוחותיה בישראל שירותי מחקר ויעוץ ועורכת כנסים מקצועיים.
קישורים רלבנטיים :

מנהיגים ברשת
© כל הזכויות שמורות ל"מנהיגים ברשת" דצמבר 2010. החומר מותר לשימוש אישי בלבד. אין לעשות בחומר שימוש מסחרי/עסקי ו/או להפיצו בכל דרך שהיא (להוציא באמצעות יצירת קישור למאמר ספציפי ולעמוד הבית במקביל) מבלי לקבל רשות מפורשת בכתב מהנהלת האתר

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *