ביקוש גובר לעובדים

הרחבה לכתבת משאבים, גיליון ,195, 18 בינואר 2000

 

בחצי השנה האחרונה גבר הביקוש לעובדים, אך לא צפויה ירידה באבטלה בשיעור דומה, כי הכשרתם וכישוריהם של המובטלים לא תואמים לאלו הנדרשים בשוק, מעריכה דליה נרקיס, מנכ"ל חברת "מנפאואר".

סקר מודעות הדרושים של חברת מנפאואר מראה עלייה גדולה בביקוש לעובדים: הביקוש ברבעון האחרון של 1999, גבוה ב- 42 אחוזים מהביקוש ברבעון האחרון של 1998. במספרים מוחלטים: באוקטובר- דצמבר 1999 נדרשו 106 אלף עובדים לעומת 75 אלף שנדרשו בחודשים אלה בשנת 1998.

סקר מודעות הדרושים, הנערך במנפאואר בכל חודש, מעריך את הביקוש לעובדים לפי מודעות בעיתונים במודל סטטיסטי תקף, הלוקח בחשבון מודעות עונתיות, מודעות חוזרות ועוד. הסקר לא מושפע מנתוני חברת מנפאואר עצמה.

"הביקוש הגובר לעובדים בחצי השנה האחרונה", אומרת גב' נרקיס, "מעיד על ניצני צמיחה במשק, אך עם זאת אין די עובדים מתאימים כדי לענות לביקוש". הסקר מצביע על ביקוש גובר למקצועות חדשים, שהתפתחו בשנים האחרונות: מקצועות היי טק, כמו מהנדסי תוכנה ופיתוח ומגוון מקצועות נלווים, כמו אנשי שיווק ומכירות למוצרי היי טק. כמו כן גובר הביקוש לעובדים בשוק הטלקומוניקציה, שקיבל תאוצה עם התפתחות חברות התקשורת הסלולרית והחברות לשיחות בינלאומיות ומקצועות נלווים בתחום שירות לקוחות.

בחמש השנים האחרונות, מעריכה נרקיס, נוצרו יותר מעשרת אלפים מקומות עבודה בשירות לקוחות. תחום נוסף בו גבר הביקוש לעובדים הוא שירותי בנקאות ישירים ושירותי ביטוח ישירים. בכל התחומים, שבהם גבר הביקוש לעובדים, עלה במקביל הביקוש למנהלים, אנשי הדרכה, גיוס ומיון בתחום.

 

קישורים רלבנטים באתר:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יכול לעניין..

ethosia-logo

כשעולם ה-Big Data פוגש את עולם הגיוס

  ידיעה לעיתונות 18.06.2014 כלים טכנולוגיים הסורקים את הרשת ומנתחים כמויות ענק של מידע הופכים ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *